• 2014-05-07

Niedzielny Poranek Filmowy: Misie w lesie

11 maja o godzinie 12.30 w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu odbędzie się Niedzielny Poranek Filmowy w ramach cyklu Przedszkole Mediów.

Niedzielne Poranki Filmowe (źródło: materiały prasowe)

Niedzielne Poranki Filmowe (źródło: materiały prasowe)

Dzieci razem z animowanym kudłatym bohaterem zaczną Zielony Tydzień we WRO. Z tej okazji Kudłatek wybiera się między innymi do lasu, na łono natury, gdzie oczywiście spotykają go ciekawe i trochę nawet niebezpieczne przygody. Będzie zielono, ponieważ po projekcji razem z Opiekunami Roślin, czyli tymi widzami, którzy wzięli niegdyś na wychowanie sadzonki, oraz tymi, którzy jeszcze opiekunami chcą zostać, rozpocznie się aranżacja Zielonego Labiryntu – nowego projektu WRO – eksperymentalnej przestrzeni medialno-naturalnej.

Animowane przygody Kudłatka powstawały w latach 1971–1973 według scenariusza sławy polskiej animacji – Władysława Nehrebeckiego, w opracowaniu plastycznym Janusza Stannego. Główni bohaterowie – Kudłatek, jego przyjaciółka Agnieszka oraz pies Łaciatek, wraz z poznawanymi przy różnych okazjach kolegami i koleżankami, codziennie przeżywają jakąś niezwykłą bądź pouczającą historię.

Miś, jak wiadomo, to bardzo przyjacielskie i ufne stworzenie. Trzeba się nim bez przerwy opiekować, bo gdy tylko jego przyjaciel piesek Łaciatek spuści go z oka – miś od razu wpada w tarapaty. Nie ma jednak takich, z których dzięki pomocnej łapce nie dałoby się wybrnąć!

Po projekcji Opiekunowie Roślin wraz ze swoimi podopiecznymi zostaną zaproszeni do aranżacji przestrzeni Zielonego Labiryntu.

Program:

  • Przygoda w lesie
  • Jesienna przygoda
  • Podwórko
  • Lalka Agnieszki

Niedzielny Poranek Filmowy
11 maja 2014 roku, godzina 12.30
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz