• 2014-05-07

Muzyczna scena 11. Planete+ Doc Film Festival

Kiedy w Dolnośląskim Centrum Filmowym skończą się ostatnie projekcje nadchodzącego Planete+ Doc Film Festival, od 9 maja organizatorzy zapraszają do Klubu Festiwalowego, wrocławskiej Bułki z Masłem, która w maju zamieni się w muzyczną przestrzeń festiwalu.

Tonylight (źródło: mat. prasowe)

Tonylight (źródło: mat. prasowe)

Działalność Klubu Festiwalowego zainaugurowana zostanie 10 maja koncertem niezwykłego duetu – Mamatucady i Tomasza Bednarczyka. Mamatucada to pierwsza żeńska orkiestra perkusyjna w Polsce i jedyna batucada (brazylijska orkiestra bębniarska akompaniująca paradom). Energetyczny skład, grający sambę, funk i bossa novę, wystąpi w klimatycznym ogrodzie Bułki z Masłem wspólnie z Tomaszem Bednarczykiem, łączącym pop z subtelnymi ambientowymi brzmieniami.

Kilka dni później wrocławscy producenci i DJ-e – KAZÜLA (Viadrina), DJ PLAN i SEB (Step Ahead) – złożą hołd pionierom sceny techno. Zagrają w Klubie Festiwalowym 16 maja podczas afterparty po pokazie Oldskulowych renegatów. Reżyser filmu, Maurice Steenbergen, 20 lat po tym, jak techno zawładnęło sceną muzyczną, postanowił odwiedzić przedstawicieli awangardy gatunku z kamerą.

Dzień później w Bułce z Masłem wystąpią bohaterowie kolejnej muzycznej pozycji w programie PLANETE+ DOC – Europa w 8 bitach. GwEm i Tonylight odkurzyli stare Game Boye, prawie dwie dekady po tym, jak bawili się nimi jako dzieci. Potraktowali je jednak nie jak konsole do gry, lecz jako instrumenty muzyczne służące za oryginalny sprzęt DJ-ski.

Harmonogram wydarzeń w Bułce z Masłem:

9 maja, godz. 22.00
Impreza: Cytrynówka Hooliganz (house/bass driven music) | wstęp wolny

10 maja, godz. 22.00
Koncert: MAMATUCADA + TOMASZ BEDNARCZYK | wstęp wolny

13 maja, godz. 22.00
Impreza: Bontone/Przaśnik (afrobeat) | wstęp wolny

14 maja, godz. 22.00
Impreza: BRT | wstęp wolny

15 maja, godz. 22.00
Impreza: Salut! Sound (reggae) | wstęp wolny

16 maja, godz. 22.00
Oldschool Renegades Afterparty (KAZULA, DJ PLAN, SEB)

17 maja, godz. 22.00
Koncert : GWEM i TONYLIGHT
Impreza: Funky Masons (funk/disco/modern boogie/rap/house) | wstęp wolny

18 maja, godz. 22.00
Impreza: Wojtek Furmaniak aka Normalny Typ (global bass music) | wstęp wolny

Planete+ Doc Film Festival
od 9 do 18 maja 2014 roku
Wrocław, Warszawa

Dodaj komentarz