• 2014-05-07

Nastrojowa i melancholijna Lykke Li

Cierpliwość tych, którzy od ponad trzech lat czekali na kolejną płytę Lykke Li nareszcie została nagrodzona. Nowy album szwedzkiej piosenkarki i kompozytorki, którego premiera odbyłą się 5 maja,  nosi tytuł I Never Learn.

Lykke Li (źródło: mat. prasowe)

Lykke Li (źródło: mat. prasowe)

O brzmienie wydawnictwa zadbali Björn Yttling z zespołu Peter Björn And John, Greg Kurstin oraz sama Lykke Li, dla której było to pierwsze tak bliskie spotkanie z konsoletą. Inspirację do piosenek Szwedka czerpała z Los Angeles, w którym najczęściej od jakiegoś czasu przebywa oraz z okolic Miasta Aniołów. Czyli podobnie jak przy okazji krążka Wounded Rhymes. O piosenkach Lykke mówi:

Każdy kawałek to ballada o mocnym ładunku emocji. To piosenki w stylu tych, jakie puszczano w dawnych stacjach radiowych. Idealne do wolnego tańca. Wolno rozwijające się utwory.

Parę kawałków powstało w efekcie niedawnego bolesnego rozpadu związku Szwedki. To choćby Never Gonna Love Again, Sleeping Alone, czy Heart Of Steel. Sama Lykke za fundament płyty uznaje kompozycję No Rest For The Wicked. Także rezultat rozpadu związku, tylko wcześniejszego. Oto, co mówi o niej artystka:

Napisałam ten numer jeszcze w Szwecji. Właśnie wyrwałam się ze złego związku i pakowałam swoje rzeczy. To był dla mnie straszny czas. Byłam zraniona, pełna wstydu, smutku, winy, tęsknoty. W zwrotce odnoszę się wprawdzie do siebie, ale mam na myśli wszystkich, będących w podobnej sytuacji.

Lykke Li jest jedną z gwiazd tegorocznego Open’era. Szwedka wystąpi w piątek, 4 lipca, na głównej scenie festiwalu.

Lista utworów albumu:

1. I Never Learn
2. No Rest For The Wicked
3. Just Like A Dream
4. Silverline
5. Gunshot
6. Love Me Like I’m Not Made Of Stone
7. Never Gonna Love Again
8. Heart Of Steel
9. Sleeping Alone

Lykke Li – I Never Learn
Premiera: 5 maja 2014 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz