• 2014-05-07

Kultura a rozwój – dyskusja

8 maja o godzinie 17.00 w łódzkim klubie Szósta dzielnica odbędzie się spotkanie z Jerzym Hausnerem i Krzysztofem Dudkiem zatytułowane Kultura a rozwój. Dyskusję poprowadzi Leszek Jażdżewski.

„Kultura a rozwój” (źródło: materiały prasowe)

„Kultura a rozwój” (źródło: materiały prasowe)

Kultura a rozwój to książka, zainspirowana debatą w trakcie krakowskiego Kongresu Kultury w 2009 roku. To tam pojawiło się pytanie o związek między sektorem kultury a gospodarką. W teorii nowej klasyfikacji wspólnym źródłem tych działalności jest ludzka kreatywność. Książka pokazuje gospodarcze znaczenie twórczości artystycznej, która jest źródłem dynamicznie rozwijających się przemysłów kreatywnych (reklama, architektura, design, produkcja gier wideo).

Profesor Jerzy Hausner wraz z grupą naukowców (związanych z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i Międzynarodowym Centrum Kultury) stworzył podręcznik z myślą o czytelnikach różnych kierunków nauk społecznych oraz wszystkich pracujących w kulturze. Profesor Hausner stawia kulturę w perspektywie postępu na pierwszym miejscu.

Książkę można pobrać nieodpłatnie ze strony internetowej Narodowego Centrum Kultury.

Jerzy Hausner – profesor ekonomii, wykładowca Akademii Ekonomicznej w Krakowie, członek Rady Polityki Pieniężnej, wicepremier i minister w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Specjalizuje się w ekonomii politycznej oraz gospodarce i administracji publicznej. Jest autorem i współautorem ponad 300 publikacji naukowych.

Krzysztof Dudek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŁ oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa gospodarczego, finansowego i prawa UE, były Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, obecnie dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Spotkanie Kultura a rozwój
8 maja 2014 roku, godzina 17.00
Klub Szósta dzielnica
Łódź

Dodaj komentarz