• 2014-05-07

Janusz Wróblewski przedstawia: Pokaz filmu Powstanie Warszawskie

10 maja w Kinie Praha odbędzie się pokaz filmu Powstanie Warszawskie w ramach kolejnego spotkania z cyklu Janusz Wróblewski przedstawia.

„Powstanie Warszawskie" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Powstanie Warszawskie" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino Praha zaprasza na cykl – Janusz Wróblewski przedstawia – spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika Polityka i autora książki Reżyserzy – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu przedstawiane są premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego, Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii.

Producentem filmu jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: Bartoszem Putkiewiczem, reżyserem dźwięku oraz aktorem Maciejem Nawrockim.

Powstanie Warszawskie – to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

Pokaz filmu Powstanie Warszawskie
10 maja 2014 roku, godz. 19.00
Kino Praha
Warszawa

Dodaj komentarz