• 2014-05-06

Niegrzeczna bajka w Studio na Dzień Dziecka

W Teatrze Studio w Warszawie trwają próby do prapremiery spektaklu Doroty Masłowskiej Jak zostałam wiedźmą. Spektakl reżyseruje Agnieszka Glińska, a muzykę do przedstawienia skomponuje Wojciech Waglewski. Premiera odbędzie się 28 maja.

„Jak zostałam wiedźmą", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Jak zostałam wiedźmą", plakat (źródło: mat. prasowe)

Uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej…

Głodna, szuka niegrzecznych maluchów, by zrobić z nich zupę. Upatrzonej przez nią dziewczynce jednak wiele zarzucić się nie da. Wiedźma postanawia zaczarować dziecko i zmusić je do znalezienia niegrzecznego chłopca, dzięki któremu upragniona zupa będzie zjadliwa. Spryskuje dziewczynkę Podmianą Myśli i wraz z konikiem na biegunach wyprawia na poszukiwania chłopca, który najbardziej kocha iPhone’a i czipsy. Wkrótce jednak się okazuje, że coś poszło nie tak…

Jak zostałam wiedźmą to oniryczna opowieść o walce, jaką toczymy, przede wszystkim, z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów, surogatów i wirtualnych emocji – za Wyd. Literackim.

W głównej roli wystąpi Kinga Preis. Towarzyszyć jej będą m.in.: Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Dominika Ostałowska, Marcin Bosak, Łukasz Simlat, Paweł Wawrzecki, Mirosław Zbrojewicz.

Jak zostałam wiedźmą?
Premiera: 28 maja 2014 roku
Teatr Studio w Warszawie

Dodaj komentarz