Było / jest / będzie

7 maja o godzinie 18.00 w Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się wernisaż wystawy było / jest / będzie.

Projekt instalacji interaktywnej reagującej na ruch przechodniów, Aneta Talarczyk, Joanna Hrisulidu, Piotr Żółkiewicz, Paweł Mastodont (źródło: materiały prasowe)

Projekt instalacji interaktywnej reagującej na ruch przechodniów, Aneta Talarczyk, Joanna Hrisulidu, Piotr Żółkiewicz, Paweł Mastodont (źródło: materiały prasowe)

Trzy studenckie grupy, kilka miesięcy prac badawczo-projektowo-animacyjnych, realizowanych w ramach zajęć we wrocławskiej SKiBie, ASP i PWr. Trzy tematy: miejskie narracje, lokalna tożsamość, zmiana społeczna zamknięte w tytule, skądinąd dobrze znanym odwiedzającym Muzeum Współczesne Wrocław: było / jest / będzie.

Szczepin i Nadodrze – dwa osiedla, które stały się laboratorium badawczym i projektowym dla grupy kilkudziesięciu młodych ludzi pracujących pod okiem kilku instruktorów i instruktorek. Efekty ich prac będzie można przez tydzień oglądać na piątym piętrze MWW (Woliery).

Jaki kolor ma Szczepin? Jak się na nim żyje, a jak mogłoby? Ciekawa fuzja socjologicznych znalezisk wypełniających pozornie szare blokowisko barwnymi opowieściami oraz wyobraźnią młodych ludzi, architektów i artystów prezentujących pomysły zagospodarowania szczepińskich przestrzeni wspólnych. Wystawę uzupełnia dokumentacja kilkumiesięcznego animacyjnego działania na Nadodrzu. Bulwar Słoneczny stał się miejscem społecznych konsultacji oraz testowania aktywności i sprawczości mieszkańców tego osiedla.

Czego dowiadujemy się o tożsamości tych dwóch fragmentów Wrocławia, o ludziach je zamieszkujących i ich doświadczaniu przestrzeni, która dla wielu wydaje się ziemią niczyją? Warto przyjść i przekonać się samemu. Zbieranie narracji będzie kontynuowane. W trakcie wystawy przewidziane są warsztaty wydobywcze dla młodzieży oraz spotkanie z autorami i autorkami najciekawszych miejskich projektów zbierających lokalne opowieści (gdański projekt Metropolitanki oraz warszawskie MDM i tubylo.pl).

Wernisaż wystawy było / jest / będzie
7 maja 2014 roku, godzina 18.00
Wystawa otwarta jest od 7 do 14 maja 2014 roku
Muzeum Współczesne Wrocław
Schron przy Placu Strzegomskim 2a

Dodaj komentarz