Warsztaty dla dzieci w Centrum Designu Gdynia

10 i 24 maja oraz 7 czerwca w Centrum Designu Gdynia po raz drugi odbędą się warsztaty dla dzieci Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy które zauważasz, wokoło, gdy już wiesz.

„Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy które zauważasz, wokoło, gdy… już wiesz” (źródło: materiały prasowe)

„Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy które zauważasz, wokoło, gdy… już wiesz” (źródło: materiały prasowe)

Centrum Designu Gdynia zaprasza dzieci w wieku 8−12 lat na warsztaty Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy, które zauważasz, wokoło, gdy… już wiesz, które poprowadzi Agnieszka Lasota. Tegoroczna edycja projektu obejmować będzie trzy dzielnice Gdyni: Port – Śródmieście – Kamienną Górę. Uczestnikami warsztatów odkryją miasto i to, co charakterystyczne dla jego zabudowy. Poznają układ miasta, proporcje budynków, style architektoniczne oraz zobaczą jak światło oddziałuje na różne elementy fasad.

Spotkania nauczą dzieci rozumieć i kochać Gdynię. Pozwolą poznać jej tożsamość i sprawią, że poczują się dumnymi mieszkańcami miasta odpowiedzialnymi za jej wygląd i estetykę. Pobudzą dziecięcą ciekawość i zrozumienie. Pokażą co odróżnia Gdynię od innych miast i co jest dla niej charakterystyczne. Organizatorzy przez naukę i zrozumienie postarają się zaszczepić w uczestnikach bakcyla oraz sprawić, żeby już jako mali gdynianie szanowali i chronili to, co wartościowe.

Uczestnicy warsztatów za pomocą gier i zabaw zwiększą swoją spostrzegawczość, nauczą się nazywać emocje jakie budzą w nich kolejne obrazki z miasta, poznają terminy architektoniczne oraz rozwiną swoją wyobraźnię przestrzenną. A na deser będą mogli wykazać się w terenie. Każdy dostanie karty z detalami zabudowy, które podczas spaceru należy odnaleźć. Jest to spacer z otwartymi oczami po konkretnej dzielnicy, dzięki któremu będzie można poznać lepiej to miejsce, zrozumieć je i ugruntować wiedzę z zakresu kształtowania przestrzeni. Na tę część organizatorzy zapraszają również rodziców, którzy będą mogli towarzyszyć dzieciom w odkrywaniu miasta na żywo.

Ze względu na część działań prowadzonych na świeżym powietrzu, organizatorzy proszą aby ubrać dzieci adekwatnie do pogody oraz zaopatrzyć je w legitymację szkolną i 2 bilety autobusowe. Zbiórka na warsztaty oraz odbiór dzieci będą mieć miejsce w Sali Lazurowej PPNT. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Agnieszka Lasota − pomysłodawczyni warsztatów dla dzieci Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy, które zauważasz, wokoło, gdy… już wiesz. Sama będąc architektem urbanistą zachęca do otworzenia oczu na estetyczny bałagan, do którego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Do dynamicznej formuły warsztatów wplata wnioski i obserwacje z licznych podróży po Polsce i Europie oraz dłuższych pobytów we Francji, Szwecji, Algierii i Włoszech, gdzie pracowała. Jej marzeniem jest, by otaczająca nas duża i mała architektura była adekwatna do naszych potrzeb, a uzupełniona dobranymi ze smakiem detalami harmonijnie wpasowywała się w piękny polski krajobraz.

Zobaczyć na nowo, czyli rzeczy, które zauważasz, wokoło, gdy… już wiesz
10 i 24 maja, 7 czerwca 2014 roku, od godz. 10.30 do 14.30
Centrum Designu Gdynia
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98
Gdynia

Dodaj komentarz