Nowa religijna psychodelia – wystawa Kory i Kamila Sipowicza

Galeria Fundacji Atelier z Warszawy zaprasza na wystawę Nowa religijna psychodelia, autorstwa Olgi Sipowicz i Kamila Sipowicza. Wernisaż wraz z aukcją odbędzie się 8 maja.

„Nowa religijna psychodelia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nowa religijna psychodelia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowa religijna psychodelia to pojekt Olgi Sipowicz (Kory) i Kamila Sipowicza. Kora od wielu lat maluje gipsowe figurki madonn. Madonny to jedno z niewielu pięknych wspomnień z jej dzieciństwa spędzonego w domu dziecka prowadzonego przez zakonnice. Jej madonny odbiegają od kanonicznego wyglądu. Są bardzo kolorowe, radosne, psychodeliczne. Madonna cieszy się z tego, że jej syn pozwolił ludziom widzieć więcej. Do wystawy dodano kilka wirujących transmandali Kamila Sipowicza. Mandale to podobnie jak madonny obiekt religijny. W tym wypadku jednak mandale przekroczyły sferę sacrum i weszły w nowoczesny świat pełen seksu, przemocy, psychodelików i kwiatów.

Olga Aleksandra Sipowicz, z domu Ostrowska, primo voto Jackowska – (ur. 8 czerwca 1951 w Krakowie) polska wokalistka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976–2008 solistka zespołu Maanam.

Kamil Sipowicz – (ur. 23 lipca 1953 w Otwocku) polski historyk filozofii, dziennikarz, poeta, rzeźbiarz i malarz. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Nowa religijna psychodelia – wystawa Olgi Sipowicz i Kamila Sipowicza
Wernisaż wystawy odbędzie się 8 maja 2014 roku, o godzinie 18.00. Aukcja prac rozpocznie się o godzinie 19.00.
Wystawę będzie można oglądać od 8 maja do 15 czerwca 2014 roku
Galeria Fundacji Atelier
ul. Foksal 11
Warszawa

Dodaj komentarz