• 2014-05-02

Mis Kudłatek w Centrum Sztuki WRO

4 maja o 12.30 w Centrum Sztuki WRO odbędzie się kolejny Niedzielny Poranek Filmowy z cyklu Przedszkole Mediów.

„Miś Kudłatek – W wolnym czasie”, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Miś Kudłatek – W wolnym czasie”, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Weekend majowy to jeden z najprzyjemniejszych okresów wolnego czasu w roku. Na dworze jest ciepło, przyroda obudziła się na dobre, a opcji aktywnego wypoczynku jest co niemiara. Jednym z pomysłów na zakończenie weekendu może być spędzenie go razem z Misiem Kudłatkiem i jego przyjaciółmi podczas Niedzielnego Poranka Filmowego w Centrum Sztuki WRO. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak w wolnym czasie bawi się i dokazuje ten sympatyczny, kudłaty smyk.

Animowane przygody Kudłatka powstawały w latach 1971–1973 według scenariusza sławy polskiej animacji – Władysława Nehrebeckiego, w opracowaniu plastycznym Janusza Stannego. Główni bohaterowie – Kudłatek, jego przyjaciółka Agnieszka oraz pies Łaciatek, wraz z poznawanymi przy różnych okazjach kolegami i koleżankami, codziennie przeżywają jakąś niezwykłą bądź pouczającą historię.

Miś, jak wiadomo, to bardzo przyjacielskie i ufne stworzenie. Trzeba się nim bez przerwy opiekować, bo gdy tylko jego przyjaciel piesek Łaciatek spuści go z oka – miś od razu wpada w tarapaty. Nie ma jednak takich, z których dzięki pomocnej łapce nie dałoby się wybrnąć!

W najbliższą niedzielę mali widzowie zobaczą, jak misie spędzają dni wolne. Podczas wiejskich wakacji uratują podwórko od podstępnego lisa, w czasie wyprawy nad morze spróbują zostać piratem, okaże się, że nawet w parku podczas spaceru można zaliczyć niebezpieczną przygodę oraz że wyprawa na strych również może się okazać wyprawą niezwykłą.

Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają związane z filmami, przygotowane przez Zespół WRO zabawy warsztatowe.

Program:

  • Na wsi
  • Na strychu
  • W parku
  • Nad morzem

Niedzielny Poranek Filmowy
4 maja 2014 roku, godzina 12.30
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz