• 2014-05-02

Lady Wa-Wa – teatr jednej aktorki w Pałacu Zamoyskich

8 i 9 czerwca w Pałacu Zamoyskich wystawiony zostanie spektakl Lady Wa-Wa. Twórcami monodramu jest Teatr ME/ST.

„Lady Wa-Wa" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lady Wa-Wa" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lady Wa-Wa to próba uchwycenia wielowymiarowości i różnorodności skomplikowanej natury kobiecej.

Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu, były wywiady z paniami, prowadzone na warszawskim Śródmieściu, ale także energia miasta, która bezpośrednio przekłada się na stan emocjonalny jego mieszkańców.

Lady Wa-Wa to teatr jednej aktorki. Magdalena Engelmajer tworzy warstwę spektaklu ze słów, dźwięków oraz sytuacji, które poruszają różne tematy dotyczące kobiecej strony świata.

Ważną rolę odgrywa tu ciało aktorki, jej fizyczność oraz muzyka, która wraz z odpowiednio przetworzonymi odgłosami, tworzy unikalny, słowno-muzyczny mikrokosmos, wciągający widza swoją niejednoznaczną poetyką.

W trakcie pracy nad projektem, twórcy inspirowali się techniką stosowaną przez kompozytorów muzycznych, zwaną aleatoryzmem kontrolowanym. Technika ta, wprowadza do dzieła muzycznego element przypadku, jednak pod ścisłą kontrolą kompozytora.

Przeniesienie jej na grunt teatru, polega na łączeniu krótkich fragmentów złożonych ze słów, muzyki oraz dźwięków sonorystycznych w jedną całość, która oscylując wokół tematu kobiecości, zaskakuje widzów nieprzewidywalnym połączeniem scen o skrajnym ładunku emocjonalnym.

Spektakl Lady Wa-Wa
8 i 9 czerwca 2014 roku, godz.19.00
Pałac Zamoyskich
Warszawa

Dodaj komentarz