Siódma Lekcja Niegrzeczności

18 maja o godzinie 11.30 i 13.00 w Teatrze Wybrzeże odbędzie się siódma Lekcja Niegrzeczności. Temat nie został jeszcze ustalony. Propozycje można zgłaszać do 5 maja.

Pierwsza „Lekcja Niegrzeczności” (źródło: materiały prasowe)

Pierwsza „Lekcja Niegrzeczności” (źródło: materiały prasowe)

Organizatorzy zapraszają na siódmą Lekcję Niegrzeczności, która odbędzie się w niedzielę, 18 maja o godzinie 11.30 i 13.00 w Czarnej Sali im. Stanisława Hebanowskiego. Tym razem to uczestnicy współdecydują o temacie kolejnej Lekcji. Organizatorzy zachęcają do nadsyłania własnych propozycji na adres podany na stronie Teatru. Spośród przesłanych tytułów książek reżyser Michał Derlatka wybierze tytuł siódmej, wspólnej Lekcji Niegrzeczności. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 5 maja.

Jeżeli temat niegrzeczności wydał się niektórym z Państwa z jakichś przyczyn równie bliski, co nam, realizatorom projektu, jeśli inspiruje Was on i ciekawi, bądź jeżeli macie wrażenie, że przeoczyliśmy tekst, bez którego Lekcje się nie obejdą, to proponujemy Wam, drodzy widzowie, abyście tym razem sami wybrali temat majowego czytania. Jeżeli jest jakiś niegrzeczny tekst bądź tekst traktujący o niegrzeczności czy niegrzecznych, który Waszym zdaniem z jakiegoś powodu wart jest realizacji w formie Lekcje Niegrzeczności, to podajcie jego tytuł, krótkie streszczenie i równie krótkie uzasadnienie propozycji. Niepiśmienne jeszcze dzieci zachęcamy do zwrócenia się o pomoc redaktorską do piśmiennych rodziców. Spośród waszych sugestii wybierzemy tekst do realizacji.

− Michał Derlatka

 Lekcje Niegrzeczności to cykl czytań dla dzieci i młodzieży, których celem jest przybliżenie starszej i nowej literatury w atrakcyjnej, udramatyzowanej formie. Opiekę artystyczną nad cyklem objął Michał Derlatka.

Zajęcia  przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i wykupienie biletu za 5 zł.

Pierwsza „Lekcja Niegrzeczności” (źródło: materiały prasowe)

Pierwsza „Lekcja Niegrzeczności” (źródło: materiały prasowe)

7. Lekcja Niegrzeczności
18 maja 2014 roku, godzina 11.30 i 13.00
Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz