Filmowy masterclass Kuby Kossaka

Ruszyły zapisy na na mistrzowski warsztat filmowy Kuby Kossaka organizowany przez Collegium Artis na Suwalszczyźnie. Warsztat potrwa od 18 do 22 czerwca. Uczestnicy nakręcą film inspirowany Nocą Kupały.

Masterclass Kuby Kossaka, fot. Collegium Artis (źródło: materiały prasowe)

Masterclass Kuby Kossaka, fot. Collegium Artis (źródło: materiały prasowe)

Ruszyły zapisy na filmowy masterclass Kuby Kossaka na Suwalszczyźnie, który organizuje Collegium Artis. Mistrzowski warsztat Noc Kupały odbędzie się w Krasnogrudzie koło Sejn, przy granicy polsko-litewskiej, nad brzegiem jeziora Hołny w dniach od 18 do 22 czerwca w trakcie długiego, świątecznego weekendu.

Formuła masterclass to unikalna okazja do współpracy z jednym z najbardziej uznanych i cenionych twórców filmowym. Autorski warsztat przygotował operator/reżyser i wykładowca Collegium Artis – Kuba Kossak. Scenariusz powstał na kanwie legendy krążącej wokół nocy letniego przesilenia. Noc Kupały to święto oczyszczającej mocy żywiołów – wody i ognia, obfitujące w magiczne rytuały i tajemnice.

Film będzie opowiadał historię młodej dziewczyny, która pod wpływem tajemniczej mocy pogańskich rytuałów wyrusza na poszukiwanie kwiatu paproci, który według legendy zakwita w czasie przesilenia letniego, dokładnie w najkrótszą noc w roku, 21 czerwca. Uczestnicy warsztatu wykreują obrazy balansujące na pograniczu kina grozy i sennego marzenia. Większość scen będzie kręcona w nocy – w świetle ognia, księżyca i przy użyciu lamp filmowych. Aktorkę ubiera znany duet projektantów IMA MAD.

Podczas warsztatu uczestnicy będą pracować na kamerze RED Epic, używanej na planach filmowych m.in. u Petera Jacksona, Jamesa Camerona i Davida Finchera. Materiał zostanie zarejestrowany w rozdzielczości 5K (5120 x 2700). Optyka, której zostanie użyta to obiektywy RED Pro Prime. Do dyspozycji uczestników będą również lustrzanki Canon 5D, do używania w czasie wolnym do dokumentacji, testów, przedstawiania swoich propozycji scen i realizowania własnych pomysłów.

Każdy z uczestników masterclass współtworzy projekt, wnosząc znaczący wkład w jego realizację. Bierze udział w tworzeniu filmu od etapu koncepcyjnego do zakończenia, pracując przy projektowaniu i przygotowywaniu planu, zdjęciach i postprodukcji. Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak przekładać koncepcje na język filmu, poznają proces powstawania krótkiej formy filmowej, wreszcie – wezmą udział w nocnych zdjęciach.

IMAMAD, fot. Łukasz Pukowiec (źródło: materiały prasowe)

IMAMAD, fot. Łukasz Pukowiec (źródło: materiały prasowe)

Mistrzowski warsztat filmowy Kuby Kossaka
Od 18 do 22 czerwca 2014 roku
Dwór Czesława Miłosza w Krasnogrudzie koło Sejn

Dodaj komentarz