• 2014-05-01

The Dumplings – Technicolor Yawn

30 kwietnia w eterze ukazała się kolejna zapowiedź debiutanckiej płyty The Dumplings pt. No Bad Days. Premiera albumu zaplanowana została na 13 maja.

The Dumplings (źródło: mat. prasowe)

The Dumplings (źródło: mat. prasowe)

The Dumplings zostali już ogłoszeni w line-upie Open’er oraz Free Form Festiwal. Będzie można ich zobaczyć m.in. na kilku znaczących zagranicznych festiwalach takich jak The Great Escape w Brighton i United Island w Pradze oraz Positivus Festival w Rydze. Jako jedyny zespół z Polski zostali zaproszenie osobiście przez dyrektora festiwalu i wystąpią na Liverpool Sound City

Duet The Dumplings to fenomen internetowy, który przerodził się w największą sensacją muzyczną 2013 roku w Polsce. Łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem.

Justyna Święs (śpiew, muzyka 17 lat) i Kuba Karaś (muzyka, 18 lat) poznali się podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Początkowo postawili na indie-rockowe akustyczne piosenki, ale zawładnęła nimi elektronika i podczas wspólnie spędzonych wakacji powstało kilka piosenek. Wysłali je do Łukasza Jakóbiaka, który zaprosił ich we wrześniu 2013 do swojego internetowego talk-show 20 m2 Łukasza. W ciągu niecałego miesiąca fanpage The Dumplings zdobył ponad 13 tysięcy fanów, a od listopada zespół ruszył regularne trasy koncertowe zapełniając kluby w całej Polsce.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka. Wcześniej specjalnie dla Fanów, światło dzienne ujrzał pre-singiel – Mewy, a piosenka Słodko-słony cios znalazła się na składance Don’t Panic!We’re From Poland, obok utworów takich artystów jak m.in.: Rebeka, BOKKA czy Novika.

The Dumplings
Album No Bad Days – 13 maja 2014 roku
Parlophone Music

Dodaj komentarz