• 2014-05-01

Po raz pierwszy w Gdańsku – Proms

Promsy, czyli koncerty promenadowe, zapoczątkowane zostały przez BBC w 1895 roku w Londynie. W założeniu miały dać ludziom wiedzę na temat muzyki klasycznej i uczynić ją bardziej popularną. W tym roku Promsy po raz pierwszy organizowane zostaną również w Gdańsku.

Paweł Przytocki (źródło: mat. prasowe)

Paweł Przytocki (źródło: mat. prasowe)

W tym roku Promsy po raz pierwszy organizowane zostaną również w Gdańsku. Filharmonia Bałtycka zaprasza na dwuczęściowe koncerty, które odbędą się w terminach, od 23 do 30 maja. Pierwszy z koncertów zaprezentuje Pomorskie Nadzieje Artystyczne (23.05) – młodych uzdolnionych trójmiejskich muzyków. Kolejny będzie okazją do zapoznania się z Francuskimi kompozycjami i przebojami muzyki filmowej (30.05). Na koniec (06.06) – La Grande Finale – Zakończenie sezonu 2013/2014.

Podczas pierwszej części każdego z Promsów muzycy wystąpią w Sali Koncertowej z repertuarem klasycznym, a po przerwie – na powietrzu – audytorium usłyszy drugą część. Proponowany tam program będzie lżejszy i bardziej rozrywkowy. Zabrzmią utwory dobrze znane i lubiane przez szerokie rzesze publiczności. Promsy to doskonała okazja, by przypomnieć sobie Carmen Bizeta, musical West Side Story, najpiękniejsze dzieła Bacha, Mozarta i Ravela oraz najsłynniejsze przeboje muzyki filmowej.

Promsy w Gdańsku
23, 30 maja, 6 czerwca 2014 roku
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Dodaj komentarz