Tomasz Mielech o Foto-gryf-owaniu w Jeleniej Górze

17 maja w jeleniogórskim BWA Tomasz Mielech poprowadzi warsztaty pt. Foto-gryf-owanie, których efektem będzie stworzenie portretu / zdjęcia w szlachetnej, XIX-wiecznej technice mokrego kolodionu.

Fot. Tomasz Mielech, „Karkonosze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Tomasz Mielech, „Karkonosze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy będą mieli możliwość wykonania i samodzielnego wywołania fotografii; poznania specyfiki dawnej techniki fotograficznej rządzącej się własnymi prawami, wymagającej precyzji, umiejętności podejmowania szybkiej decyzji i zdyscyplinowania, powstającej według ściśle określonych reguł oraz użycia odpowiednich substancji i wielkoformatowego aparatu.

Tomasz Mielech – artysta fotograf, ukończył filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się klasyczną fotografią, głównie dokumentalną, wielkoformatową. Specjalizuje się w XIX-wiecznych technikach fotograficznych. Od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce i za granicą. Są to kilkudniowe warsztaty z XIX-wiecznych technik fotograficznych takich jak: talbotypia, albumina, techniki żelazowe-cyjanotypia, argyrotypia, kalitypia oraz techniki srebrowe-emulsje żelatynowe negatywowe i pozytywowe. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej oraz Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Mieszka w Górzyńcu pod Szklarską Porębą.

Warsztat skierowany do młodzieży i dorosłych.Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Tomasz Mielech, Foto-gryf-owanie
Warsztaty odbędą się 17 maja 2014 roku od godziny 10.00 do 15.00
BWA w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz