• 2014-04-30

Jakub Woynarowski – wielozmysłowa fotografia w Bunkrze Sztuki

Od 15 maja w krakowskim Bunkrze Sztuki będzie można oglądać projekt kuratorski Oddźwięki realizowany przez Jakuba Woynarowskiego w ramach tegorocznej Sekcji eksperymentalnej Miesiąca Fotografii 2014.

Termografia dłoni © Science Photo Library / East News (źródło: materiały prasowe organizatora)

Termografia dłoni © Science Photo Library / East News (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Bunkrze Sztuki zostaną zaprezentowane prace zrealizowane przez polskich artystów, w tym projekty przygotowane specjalnie na wystawę przez Łukasza Jastrubczaka, Igora Omuleckiego i Janka Simona. Pojawią się tam również – ujęte w formie wizualnego diagramu – pochodzące z całego świata obrazy wywodzące się z obszarów postrzeganych nieraz jako marginesy właściwej fotografii (fotografia niewidomych, bezkamerowa rejestracja obrazu oraz eksperymenty technologiczne z pogranicza nauk ścisłych). W przestrzeni galerii wydzielona zostanie także strefa działań performatywnych poświęconych różnym metodom wizualizacji wiedzy oraz próbom tłumaczenia przekazu werbalnego na wzrokowy.

Jakub Woynarowski – interdyscyplinarny artysta, designer i niezależny kurator. Absolwent i wykładowca ASP w Krakowie. Współtwórca książek z pogranicza teorii i praktyki wizualnej. Autor projektu artystycznego wystawy w Pawilonie Polskim na 14. Biennale Architektury w Wenecji w 2014 roku. Stale współpracuje z Korporacją Ha!art.

Kurator: Jakub Woynarowski

Jakub Woynarowski, Oddźwięki
Sekcja eksperymentalna MFK2014
Wystawę można oglądać od 15 maja do 15 czerwca 2014 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz