Uparte serce. Biografia Poświatowskiej

Uparte serce. Biografia Poświatowskiej ukaże się 22 maja nakładem Wydawnictwa Znak.

Kalina Błażejowska „Uparte serce. Biografia Poświatowskiej” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Kalina Błażejowska „Uparte serce. Biografia Poświatowskiej” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Uparte, zdradliwe, zakochane – serce Poświatowskiej. Kłuło, gdy wspinała się po schodach. Niemal pękło z bólu po śmierci ukochanego męża, Adasia. Serce dyktowało jej wspaniałą poezję i ono wyznaczało etapy burzliwego życia.

Uparta, niepokorna, uwodzicielska – Halina Poświatowska. Zachłanna na życie i miłość. W Nowym Jorku chodziła na randki z Jerzym Kosińskim, w Krakowie spacerowała po Plantach z Grochowiakiem. Z powodu złamanego serca zrozpaczona połknęła fiolkę tabletek. Życie bez miłości nie miało dla niej sensu.

Kalina Błażejowska kreśli przejmująco intymny portret Haśki. Pisze o jej szalonej odwadze, nieuleczalnej chorobie i sprzeciwie wobec śmierci. Opowiada o dziewczynie, która próbuje okpić los i uciec od przeznaczenia, a ratunku szuka w miłości i poezji. O poetce, która żyje pod dyktando swego upartego serca.

Kalina Błażejowska (ur. 1987) – redaktorka działu kultury Tygodnika Powszechnego, finalistka Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej dla młodych dziennikarzy. Specjalizuje się w portretach twórców, głównie pisarzy polskich XX wieku.

Kalina Błażejowska Uparte serce
Premiera: 22 maja 2014 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz