Poeta odchodzi: Wieczór Różewiczowski

29 kwietnia o godzinie 19.00 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbędzie się specjalne spotkanie poświęcone Tadeuszowi Różewiczowi.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, logo (źródło: materiały prasowe)

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, logo (źródło: materiały prasowe)

W związku z niespodziewanym odejściem poety Mała Literacka Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi postanowiła zorganizować nadzwyczajne spotkanie. W najbliższy wtorek, w dniu pogrzebu Tadeusza Różewicza, o godzinie 19.00 organizatorzy zapraszają do Małej Sali Teatru Nowego, aby wspólnie oddać cześć i po raz ostatni pożegnać jednego z największych polskich poetów XX i XXI wieku.

W programie czytanie wybranych wierszy poety w interpretacji aktorów Teatru Nowego: Katarzyny Żuk i Gracjana Kielara oraz Kartoteka – słuchowisko Teatru Polskiego Radia w adaptacji i reżyserii Tomasza Mana z udziałem m.in. Stanisławy Celińskiej, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Kazimierza Kaczora, Mariana Kociniaka, Grzegorza Małeckiego i innych, a także rozmowa o poecie z udziałem Tomasza Mana i teatrolog dr Dominiki Łarionow, którą będzie moderował Zdzisław Jaskuła.

Poeta odchodzi: Wieczór Różewiczowski
29 kwietnia 2014 roku, godzina 19.00
Mała Sala Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka
Ul. Zachodnia 93
Łódź

Dodaj komentarz