Fashion Film Festival: Święto mody i filmu w Łodzi

Od 8 do 10 maja w Łodzi trwać będzie czwarta edycja Fashion Film Festival. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną najlepsze krótkometrażowe filmy modowe 2013 roku.

4. Fashion Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. Fashion Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fashion Film Festival powstał w 2011 roku w Łodzi w ramach FashionPhilosophy Fashion Week Poland i tym samym jest najstarszym festiwalem o tej tematyce w kraju. Przy tworzeniu jego programu współpracują największe i najważniejsze festiwale z całego świata jak Berlin Fashion Film Festival, Fashion Clash z Holandii, Fash!ON/off z Belgii, San Francisco Fashion Film Festival, czy A Shaded View On Fashion Film Diane Pernet, który była gościem honorowym pierwszej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

W maju, w specjalnie na tę okazję wybudowanych kinach, zaprezentowane będą najlepsze krótkometrażowe filmy modowe 2013 wybrane przez A Shaded View On Fashion Film (Paryż), Berlin Fashion Film Festival, Copenhagen Fashion Film, Madrid FFF międzynarodowych partnerów projektu.

ASVOFF 2013, Best Fashion Films festiwal założony przez Diane Pernet światowej sławy krytyka mody, dziennikarkę filmową i autorkę bloga ASVOF w 2008 roku był pierwszym na świecie cyklicznym wydarzeniem poświęconym filmom mówiącym o modzie i stylu. Od dnia swojej premiery zdobył uznanie krytyków między innymi za to , że zachęca zarówno uznanych jak i młodych artystów do ponownego rozważenia sposobu przedstawiania mody i zakwestionowania dotychczasowych parametrów filmu.

Każdej jesieni w Paryżu odbywa się premiera projektu ASVOFF, następnie festiwal podróżuje po najbardziej prestiżowych instytucjach i miejscach na świecie jak min.: Guggenheim, Barbican, Art Basel Miami, CaixaForum Barcelona. Jest również pokazywany w ramach Cannes Film Festival i wielu największych miastach świata jak Nowy Jork, Londyn, Tokio, Milan, Moskwa, Mexico City. ASVOFF to nie tylko konkurs krótkometrażowych filmów modowych, ale również międzynarodowe wydarzenie w świecie mody i filmu.

Fashion Film Festival
Od 8 do 10 maja 2014 roku
Centrum Expo
Łódź

Tags

Dodaj komentarz