Bogusław Bachorczyk zaprasza do podróży w Zderzaku

Od 8 maja w Galerii Zderzak w Krakowie będzie można oglądać wystawę prac pt. Voyage, voyage, autorem prac jest Bogusław Bachorczyk.

Bogusław Bachorczyk, „Hockney na Eginie”, kolaż, 2013, 56x74 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bogusław Bachorczyk, „Hockney na Eginie”, kolaż, 2013, 56x74 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najnowsza wystawa Bogusława Bachorczyka nosi tytuł Voyage, voyage i jest pierwszą indywidualną prezentacją prac tego artysty w Zderzaku. Posługując się metodą found footage, artysta wykorzystał cykle fotograficzne dwóch XIX-wiecznych mistrzów chromolitografii: Josefa Langla i Giuseppe Ninci’ego. Uwiecznione przez nich starożytności rzymskie – Forum Trajana, Panteon, Łuki Konstantyna i Septymiusza Sewera, Złoty Dom Nerona, Via Appia, Mauzoleum Hadriana – oraz inne turystyczne must see w rodzaju Palazzo Farnese, Św. Piotra, Neapolu z Wezuwiuszem, Kremla czy Notre Dame w Paryżu stały się sceną absurdalnych spotkań postaci z pierwszych stron gazet i pełnych wdzięku przedmiotów retro, pochodzących ze sfery kultury masowej sprzed lat. Każde z tych spotkań jest zaproszeniem do podróży – w głąb czasu i w głąb wyobraźni; każde może być początkiem innej opowieści.

Bogusław Bachorczyk (ur. 1969, Sucha Beskidzka) – studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w pracowni prof. Włodzimierza Kunza, 1998). Od 2002 roku jest asystentem w krakowskiej ASP (katedra rysunku). W 2011 roku uzyskał tytuł doktora. Pracuje cyklami, które realizuje w malarstwie, rzeźbie, rysunku i fotografii. Wykonuje unikatowe książki i obiekty. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Czechy).

Wystawa odbywa się w ramach otwartej platformy Kraków Photo Fringe. Kraków Photo Fringe jest organizowany przez Fundację LabLab oraz Fundację Sztuk Wizualnych.

Bogusław Bachorczyk, Voyage, voyage
Wernisaż: 8 maja 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 7 czerwca 2014 roku
Galeria Zderzak w Krakowie

Dodaj komentarz