Mateusz Pęk – Ecce Face w Kolonii Artystów

Od 26 kwietnia w Kolonii Artystów w Gdańsku Wrzeszcz będzie można oglądać wystawę prac Mateusza Pęka pt. Ecce Face.

Mateusz Pęk, „Ecce Face” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Pęk, „Ecce Face” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Pęk jest jednym z pierwszych artystów w Polsce, który bada wpływ gier i programów komputerowych na kształtowanie się kondycji współczesnego człowieka.

W swoich pracach wykorzystuje napięcie, jakie tworzy się między dwoma jakościami – ludzkim i mechanicznym, namacalnym i wirtualnym, organicznym i sztucznym. Owo napięcie jest źródłem pytań o kwestie ontologiczne: co dzieje się z rzeczywistością, z naszym sposobem jej pojmowania, jeśli podstawowe aspekty ludzkich działań są reprezentowane za pomocą sterylnie niematerialnego medium? Ten ontologiczny paradoks, którego Mateusz Pęk nie wyraża wprost, ale w obrębie którego stale się porusza wyznacza dynamikę refleksji nad jego pracą.

Tekst: Uniwersytet Łódzki dr Katarzyna Prajzner

Mateusz Pęk – urodzony w 1978 r. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Instytucie Sztuk Wizualnych w Orleanie. Dyplom w 2002 r. w pracowni intermediów prof.Witosława Czerwonki, oraz 2006 r. w pracowni projektowania graficznego prof. Zdzisława Walickiego. Zajmuje się instalacją multimedialną. Uczestnik wielu wystaw w kraju i zagranicą, więcej info na:

Mateusz Pęk, Ecce Face
Wernisaż: 26 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 6 czerwca 2014 roku
Kolonia Artystów
ul Miszewskiego 18
Gdańsk Wrzeszcz

Dodaj komentarz