Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej

1 maja o godz. 18.00 na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej.

Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Mirosław Sekuła – Marszałek Województwa Śląskiego oraz Mariusz Ścisło – Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej.

Małopolskę i Śląsk łączy silna więź, której wyrazem jest między innymi wspólna Strategia Rozwoju Polski Południowej do roku 2020, przyjęta przez Rząd RP z inicjatywy samorządów obu województw.

W ramach obchodów 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej chcielibyśmy zaprezentować najciekawsze, naszym zdaniem, obiekty architektoniczne z Małopolski i Śląska zbudowane w ciągu ostatniej dekady dzięki funduszom unijnym i środkom własnym samorządów województw. Większość z przykładów powstała w wyniku konkursów realizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Prezentowane obiekty, stanowiące przykłady o wysokich walorach architektonicznych, pokazują jak wielkie zmiany dokonały się w przestrzeni publicznej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 1 maja o godzinie 18.00 na Rynku Głównym w Krakowie (wystawa będzie znajdować się obok kościoła św. Wojciecha).

Wystawa powstała przy współpracy SARP Oddział Kraków i SARP Oddział Katowice.

Organizatorem wystawy na Rynku Głównym w Krakowie jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej
Od 1 maja 2014 r., godz. 18.00
Rynek Główny
Kraków

Dodaj komentarz