• 2014-04-26

Pamiętajmy o Osieckiej – konkurs na interpretację piosenki

Do 31 maja można nadsyłać zgłoszenia do 17. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Pamiętajmy o Osieckiej organizowanego przez Fundację Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.

„Pamiętajmy o Osieckiej" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pamiętajmy o Osieckiej" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs jest dla wszystkich lubiących śpiewać piosenki z tekstem, chcących spróbować swoich sił na scenie i przed jury. By wziąć w nim udział należy mieć skończone 16 lat i wybrać dwa utwory z ponad 2 tysięcy piosenek Osieckiej.

Pamiętajmy o Osieckiej to konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej z muzyką, która została do nich pierwotnie napisana. Młodzi wokaliści mają okazję przedstawić swoją Osiecką, wybierając najbardziej poruszające i bliskie im utwory. Podczas warsztatów wokalnych i koncertów, finaliści szlifują swój talent pod okiem doświadczonych artystów, m. in. aktorki Magdy Smalary i dyrektora artystycznego Konkursu, Jerzego Satanowskiego. Fundacja Okularnicy stara się też wspierać laureatów w ich dalszym rozwoju, przykładem takiego działania są koncerty z cyklu Nowa Energia w Piosence.

Agata Passent, prezes Fundacji Okularnicy

Kartę zgłoszeniową trzeba wysłać na adres Fundacji Okularnicy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2014 r. Przesłuchania w ramach eliminacji odbędą się w radiowej Trójce w dniach od 9 do 11 czerwca 2014 roku. Na grupę finalistów czekają warsztaty wokalne w Sopocie i Ostródzie, koncerty w Muzeum Powstania Warszawskiego i Studiu im. A. Osieckiej oraz Koncert Galowy w Teatrze Palladium.

17. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Pamiętajmy o Osieckiej
Nadsyłanie zgłoszeń do 31 maja 2014 roku
Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
Warszawa

Dodaj komentarz