• 2014-04-26

Międzynarodowy Dzień Jazzu w Barometrze

30 kwietnia w warszawskim Klubie Barometr po raz trzeci odbędzie się Międzynarodowy Dzień Jazzu. Gospodarzami wydarzenia będą zespoły Warsaw Dixilanders i Zespół Blues Fellows Swingin’ Band & Ewa Konarzewska.

Międzynarodowy Dzień Jazzu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Dzień Jazzu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Dzień Jazzu przypada 30 kwietnia, w związku z tym Klub Barometr po raz trzeci będzie celebrował to święto.

Ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej.

W przerwie koncertu będzie można obejrzeć wernisaż wystawy fotograficznej Marka Rokoszewskiego Barometr Jazzu, a po koncercie organizatorzy zapraszają do udziału w Jazz Jam Session .

The Warsaw Dixielanders – charakteryzuje się graniem tradycyjnych standardów jazzowych pochodzących z Nowego Orleanu i Chicago. Wykonuje również polskie standardy z lat 30′ i 40′ XX wieku oraz tematy nawiązujące do tego okresu. Wszyscy uczestnicy, jak i fani jazzu nowoorleańskiego będą mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach.

Blues Fellows Swingin’ Band – to warszawski zespół muzyczny, który powstał w 1983 r. Założycielem grupy jest Jerzy Więckowski. Zespół tworzą znani muzycy z wielu grup tradycyjnych – Vistula RBB, Old Timers, Gold Washboard, Old Metropolitan, Jazz Band BO, New Orleans Stompers, Big Band Stodoła. Artyści zaprezentowali się m.in na Festwalu Old Jazz Meating w latach 1984-1987. Znani są z występów w klubach jazzowych w kraju i zagranicą. W swoim dorobku mają udział w najważniejszych imprezach jazzowych w Skandynawii Portugalii Holandii i Niemiec.

Marek Rokoszewski – ukończył Wydział Elektroniki PW. Był fotografem klubowym w Remoncie i w Tygmoncie w czasach kiedy były to znane Kluby Jazzowe. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych, jest autorem ośmiu wystaw indywidualnych, ostatnio w klubie Barometr w Warszawie i Harris Piano Jazz Bar w Krakowie. Współpracuje z Jazz Forum.

Międzynarodowy Dzień Jazzu
30 kwietnia 2014 roku
Klub Barometr
Warszawa

Dodaj komentarz