• 2014-04-25

Na dachach Krakowa z Kubrickiem i specjalnymi gośćmi

Podczas festiwalu Off Plus Camera, majacego miejsce od 2 do 11 maja, widzowie będą mieć niezwykłą okazję do zobaczenia filmów Stanleya Kubricka na krakowskich dachach.

Off Plus Camera 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Off Plus Camera 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lśnienie, Oczy szeroko zamknięte, Full Metal Jacket – widzowie Off Plus Camera zobaczą te filmy Stanleya Kubricka na krakowskich dachach razem z Christiane Kubrick, wdową po reżyserze i Janem Harlanem, producentem jego filmów a prywatnie szwagrem.

4 maja goście Festiwalu Off Plus Camera otworzą w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawę poświęconą twórczości Stanleya Kubricka. Ekspozycja była prezentowana w dziesięciu miastach świata, m.in. w Berlinie, Rzymie, Paryżu oraz Los Angeles. W końcu przyszedł czas na Kraków. Wielbiciele twórczości Kubricka zobaczą 1000 eksponatów, m.in. fragmenty scenografii z wybranych filmów, kostiumy, rekwizyty i oryginalne scenariusze, a także książki stanowiące kanwę scenariuszy z notatkami reżysera.

Rok 2014 to dwie ważne rocznice: 15-lecie śmierci reżysera oraz 10-lecie samej wystawy. Festiwal Off Plus Camera przygotował specjalne pokazy – wielbiciele twórczości Stanleya Kubricka zostaną wciągnięci na krakowskie dachy. W tych nietypowych miejscach obejrzą trzy filmy: mrożącą krew w żyłach ekranizację powieści Stephena Kinga Lśnienie, thriller erotyczny Oczy szeroko zamknięte i opowieść o oddziale marines wysłanym do Wietnamu Full Metal Jacket.

Jak powstawały te obrazy? Na to pytanie odpowie ich producent Jan Harlan. Jego wykład otworzy tegoroczną edycję Off Camera Pro Industry, specjalnego programu dedykowanego branży filmowej.

7. edycja Festiwalu Off Plus Camera
Festiwal będzie się odbywać od 2 do 11 maja 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz