• 2014-04-25

Artyści Filharmonii Wrocławskiej w hołdzie Janowi Pawłowi II

27 kwietnia w Kościele św. Stanisława, Doroty i Wacława odbędzie się specjalny koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II w wykonaniu solistów chóru Filharmonii Wrocławskiej.

Koncert specjalny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert specjalny (źródło: materiały prasowe organizatora)

W dzień kanonizacji Jana Pawła II usłyszymy koncert ku czci Papieża-Polaka, który odbędzie się w kościele świętych Stanisława, Doroty i Wacława. Ks. Karol Wojtyła odprawił tam mszę zaledwie trzy lata po święceniach, w 1949 roku. Była to jego pierwsza wizyta we Wrocławiu.

Gotycką świątynie wypełnią głosy solistów Chóru Filharmonii Wrocławskiej – zespołu, który do kolekcji prestiżowych nagród dołączył niedawno słynną BBC Music Magazine Award. Niczym chóry anielskie zaśpiewają dzieci z Chóru Chłopięcego Filharmonii Wrocławskiej, na instrumentach historycznych zagra Zespół Muzyki Dawnej, a dyrygować będzie maestro Andrzej Kosendiak.

Zabrzmi muzyka godna tak podniosłej okazji – sakralna twórczość genialnego Mozarta. Wolfgang Amadeus skomponował wiele dzieł wykonywanych podczas mszy świętych w katedrze w Salzburgu. Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II będzie rekonstrukcją liturgii salzburskiej, na którą złożą się (wykonywane w kolejności zgodnej z porządkiem mszy): części Missa brevis B-dur KV 275, motet Alma Dei Creatoris i sonaty kościelne.

Andrzej Kosendiak – dyrygent
Chór Chłopięcy Filharmonii Wrocławskiej
Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne
Artyści Chóru Filharmonii Wrocławskiej
Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Wrocławskiej

Koncert specjalny z okazji kanonizacji Jana Pawła II
27 kwietnia 2014 roku, godz. 18.00
Kościół św. Stanisława, Doroty i Wacława
Wrocław

Dodaj komentarz