• 2014-04-24

Wieczór elektro-szamańskich rytuałów

Kanadyjska artystka o pseudonimie Geeta zagra koncerty w Gdańsku, Łodzi, Kwidzynie i Warszawie. Finałem polskiej części trasy będzie występ 11 maja w CDQ, do którego wokalistka zaprosiła warszawskie zespoły lil Ironies i traces to nowhere.

Geeta (źródło: mat. prasowe)

Geeta (źródło: mat. prasowe)

Geeta to wokalistka, producentka i poetka z Montrealu. Mówi o dźwiękach, które tworzy, że są prawdziwe, delikatne i surowe. Inspiruje się wolnością, szaleństwem, ludźmi, sztuką i życiem. Performerka występuje na różnego rodzaju scenach – od klubów, poprzez teatry, pokazy mody, aż po duże festiwale. Jej występy to mocne, transowe show łączące elektronikę, z graniem na żywo, oraz surrealistyczną poezję z ekspresyjnym i melancholijnym śpiewem. Geeta – wokalistka o imponujących możliwościach – wykorzystuje głos jako dodatkowy instrument, tworząc z pomocą analogowych efektów kolory, tekstury, oraz odrealnione pejzaże dźwiękowe.

Artystka współpracowała z wieloma twórcami z dziedzin muzyki, filmu oraz video. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Glastonbury Festival, New Cinema Festival, Fringe Pop Festival i wielu innych, otrzymała grant na produkcję muzyki teatralnej od Quebec Council of Arts, w 2013 r. była zaproszona do współpracy muzyczno-producenckiej do Erywania przez Armenia Arts and Cultural Sudies Laboratory. W Montrealu współpracuje z chórem Art and Muse.

Wokalistka zaprosiła do supportowania dwóch koncertów debiutujący zespół lil Ironies. Żywe wykonania Małych Ironii mogą okazać się doskonałym wprowadzeniem do seta Geety. Wolne tempa i tzw. brudny minimalizm – czyli granie oparte na bardzo oszczędnym wykorzystaniu bogatego instrumentarium zespołu – perkusja, kontrabas, elektronika, syntezatory i gitara, z Kintą na tzw. froncie – czasem melancholijną, czasem wściekłą, a czasem szaloną niczym w demonicznej burlesce.

Geeta, daty koncertów:
8 maja – Gdańsk NCK, support Symetria
9 maja – Łódź, Bajkonur, support lil Ironies
10 maja – Kwidzyn, Stowarzyszenie Underground
11 maja – Warszawa CDQ support lil Ironies + Traces to Nowhere

Dodaj komentarz