• 2014-04-24

Niedzielne Poranki Filmowe – zaopiekuj się Misiem Kudłatkiem

27 kwietnia w Centrum Sztuki Wro we Wrocławiu wyświetlony zostanie film animowany Miś Kudłatek – przestworza i własne podwórko w ramach cyklu Niedzielne Poranki Filmowe.

Niedzielne Poranki Filmowe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niedzielne Poranki Filmowe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem na półkach Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej Centrum Sztuki WRO wynalazło fantastyczną serię z przygodami jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej animacji  Misia Kudłatka. Nie mogło zabraknąć tego przyjacielskiego smyka podczas Poranków Filmowych.

Serial powstawał w latach 1971–1973 (40 lat temu) według scenariusza sławy  Władysława Nehrebeckiego, w opracowaniu plastycznym Janusza Stannego. Główni bohaterowie  Kudłatek, jego przyjaciółka Agnieszka oraz pies Łaciatek, wraz z poznawanymi przy różnych okazjach kolegami i koleżankami, codziennie przeżywają jakąś niezwykłą bądź pouczającą historię.

Miś, jak wiadomo, to bardzo przyjacielskie i ufne stworzenie. Trzeba się nim bez przerwy opiekować, bo gdy tylko jego przyjaciel piesek Łaciatek spuści go z oka – miś od razu wpada w tarapaty. Nie ma jednak takich, z których dzięki pomocnej łapce nie dałoby się wybrnąć.

Podczas projekcji we WRO wybierzemy się zatem w podniebną podróż balonikiem, zmajstrujemy coś przy korkach, na podwórku będziemy się kolażówką ścigać z małpą, ale też przetestujemy naszą przyjaźń i podatność na czcze obietnice. A wszystko w bardzo wesołym tonie.

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają związane z filmami zabawy warsztatowe, tym razem przygotowane przez grupę studentów pierwszego roku Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP. Każdy mały widz, za sprawą kartonu, papieru i kleju, będzie miał szanse zostać małym, uszatym rozrabiaką.

Niedzielne Poranki Filmowe
Miś Kudłatek – przestworza i własne podwórko
27 kwietnia 2014 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki Wro
Wrocław

Dodaj komentarz