• 2014-04-23

Tuuuadaa: przedstawienia lalkowe dla dzieci

W kwietniu, maju i czerwcu w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie wystawiany będzie spektakl lalkowy dla dzieci zatytułowany Tuuuadaa.

Mały pokoik wyobraźni „Tuuuadaa” (źródło: materiały prasowe)

Mały pokoik wyobraźni „Tuuuadaa” (źródło: materiały prasowe)

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie i grupa Mały pokoik Wyobraźni zapraszają najmłodsze dzieci wraz z opiekunami na wspólną podróż do niezwykłego świata teatru lalek i dziecięcej wyobraźni.

Tuuadaa w języku dzieci oznacza Cud. W przedstawieniu dedykowanym widzom w wieku od 2 lat, wykorzystane zostaną podstawowe elementy teatru lalek − magia poruszania przedmiotów za pomocą wewnętrznej siły i radość ich postrzegania. Spektakl złożony jest z fragmentów wydarzeń z życia postaci wykonanych z kombinacji najprostszych figur geometrycznych: koła, trójkąta, kwadratu i półkola, podzielonych na trzy kolory: niebieski, czerwony i żółty. W trakcie przedstawienia dzieci poznają m.in. Zuzę (żółty), Rozę (czerwony) i Belskiego (niebieski), a także kwiaty, psa, kota, krowę, ślimaka i wilka. Razem z nimi wyruszą w niezwykłą podróż − będą wędrować od wschodu do zachodu słońca. Scenom towarzyszyć będą fragmenty muzyczne zaczerpnięte z popularnych w Polsce piosenek dla dzieci.

W związku z szerokim zainteresowaniem spektaklem Tuuuadaa, który był grany w Starej Kordegardzie w lutym 2014, Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprosił do stałej współpracy grupę artystów, twórców i pasjonatów teatru lalkowego zrzeszonych pod nazwą Mały pokoik wyobraźni.

Bez wyobraźni świat nie mógłby istnieć. Bez wyobraźni nie ma dzieciństwa, a bez dzieciństwa nie ma dorosłych. Wyobraźnia jest kluczem do marzeń. Wystarczy zapukać do malutkich drzwi… a świat imaginacji stanie w progu i zaprosi do środka.

– Justyna Wielgus

Grupę Mały pokoik wyobraźni tworzy niezwykły kolektyw artystów:

  • Ilir Dragovoja (reżyser teatralny i filmowy),
  • Justyna Wielgus (aktorka, tancerka, animatorka ruchu),
  • Zosia Wronka (animatorka kultury),
  • Sebastian Świąder (pedagog teatru),
  • Kamila Kamińska (aktorka),
  • Paulina Andruczyk (rozśpiewana animatorka kultury),
  • Kacper Świąder (student, perfromer).
Mały pokoik wyobraźni „Tuuuadaa” (źródło: materiały prasowe)

Mały pokoik wyobraźni „Tuuuadaa” (źródło: materiały prasowe)

Spektakl dla dzieci Tuuuadaa
23 i 24 kwietnia, 14, 28 i 31 maja, 11, 25 i 26 czerwca 2014 roku, godzina 12.00
Stara Kordegarda
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Dodaj komentarz