Tarasy Zamkowe w Lublinie

W pierwszym kwartale 2015 roku na lubelskiej mapie handlowej pojawi się nowa galeria – Tarasy Zamkowe. Jest to kolejna inwestycja tego typu w sercu Lubelszczyzny. Każdy z nowo powstających obiektów wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami projektowymi i wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Tarasy Zamkowe w Lublinie (źródło: materiały prasowe)

Tarasy Zamkowe w Lublinie (źródło: materiały prasowe)

Tarasy Zamkowe to jedna z najnowszych inwestycji w Lublinie. Będzie to kolejny duży kompleks handlowy mieszczący liczne butiki, sklepy, restauracje, kawiarnie oraz punkty usługowe. Centrum powstaje tuż przy Zamku Lubelskim, w odległości pięciu minut od serca Starego Miasta.

Lublin jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, a ze względu na ogromną liczbę studentów i turystów także jednym z najludniejszych. Takie warunki sprawiają, że w stolicy Lubelszczyzny wciąż rośnie zapotrzebowanie na obiekty handlowe. Tarasy Zamkowe ze względu na swoją lokalizację – blisko dworca PKS oraz zabytkowej części miasta, mają szansę stać się jednym z najpopularniejszych centrów w Lublinie.

Budynek będzie posiadać brytyjski certyfikat BREEAM. Oznacza to między innymi, że mimo tak bliskiego sąsiedztwa zabytkowej części miasta, jego architektura i konstrukcja nie wpłynie w żaden sposób na otaczające go środowisko i budowle. Ponadto, BREEAM jest gwarancją zrównoważonego, pro ekologicznego budownictwa. Aby uzyskać takie wyróżnienie, nie tylko budynek, ale także jego wyposażenie i elementy wykończeniowe muszą spełniać najwyższe standardy. Podlega im między innymi komunikacja wewnątrz budynku, której organizację zapewnią produkty marki Schindler.

W centrum przewidziano 150 lokali handlowo-usługowych, restauracje i obiekty o charakterze rozrywkowym na 38.000 m² powierzchni użytkowej. Dla klientów galerii zaplanowano także 1 400 miejsc parkingowych.

Tarasy Zamkowe
Inwestor: Immofinanz Group
Lublin

Tags

Dodaj komentarz