• 2014-04-23

Kolejne koncerty Patryka Patelni

23 i 24 kwietnia w Warszawie i Poznaniu będzie można wysłuchać koncertów Piotra Madeja, czyli muzyka o pseudonimie Patrick The Pan. W Palladium oraz Centrum Kultury Zamek wokalista wykona utwory ze swojej debiutanckiej płyty Something of an End.

Patrick The Pan, fot. Ela Żubrowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patrick The Pan, fot. Ela Żubrowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim Internecie. Ma 25 lat, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę Something of an End.

Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych, aż po współczesną americanę i alternatywne country. W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Heineken Open’er w Gdyni. Był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze. Nie jest to jedyny festiwal, który zainteresował się muzyka PTP – zespół zagrał też na takich festiwalach jak Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival, Moico, czy Opole Songwriters Festival. Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki Bubbles, w którym jedną z ról zagrał Piotr Cyrwus. We wrześniu 2013 Piotr został zaproszony do gitarowej orkiestry Adriana Utley’a (Portishead) i wspólnie zagrali inauguracyjny koncert Sacrum Profanum w Krakowie.

Ta płyta (…) brzmi świetnie i dowodzi tego, że jeśli ktoś ma pomysł na muzykę, jeśli ktoś ma wrażliwość muzyczną, to naprawdę nie trzeba drogich studiów nagraniowych, wielogodzinnych sesji, bo, to może banalnie zabrzmi, prawdziwa muzyka bez problemu się obroni.

Piotr Kosiński

Koncert Patrick The Pan
23 kwietnia 2014 roku, godz. 19.00
Palladium
Warszawa

24 kwietnia  2014 roku
Centrum Kultury Zamek
Poznań

Dodaj komentarz