• 2014-04-23

Otwarcie Atelier Numer

Atelier Numer to zupełnie nowe miejsce łączące modę i sztukę. Od 25 kwietnia przy ul. Foksal 11 w Warszawie, w zabytkowej, XIX-wiecznej stróżówce, będzie można spotkać się z projektantami, przymierzyć i zakupić projekty marek Numer, Puch, Piniak Shoes, obejrzeć aktualną wystawę inspirowaną modą i designem, a także napić się kawy z artystami.

Atelier Numer, otwarcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Atelier Numer, otwarcie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomysłodawczyniami projektu są Agata Uchman i Ola Winiarska, projektantki i scenografki współpracujące z Fundacją Atelier, które założyły markę Numer (inspirowaną m.in. malarstwem Teresy Starzec). Ich zamierzeniem jest tworzenie unikatowych produktów, które łączą design i sztukę. Każdy z nich opatrzony jest innym numerem.

W ramach Atelier Numer będą także odbywać się Ściany Sezonu, czyli cykl wystaw realizowany przez portal Sezon we współpracy z fotografami i ilustratorami mody. Artyści współpracujący z portalem będą mogli w dowolny sposób wykorzystać ścianę Atelier Numer przy ulicy Foksal 11, aby zaprezentować swoją twórczość. Dawna przestrzeń stróżówki stanie się mini galerią, prawdopodobnie najmniejszą w stolicy, której zadaniem będzie promocja młodych twórców. Projekt Ściany Sezonu rozpocznie cykl prac młodej fotografki Sandry Gałki.

Atelier Numer
Od 25 kwietnia 2014 r.
ul. Foksal 11
Warszawa

Dodaj komentarz