• 2014-04-23

Michał Biela i Enchanted Hunters

8 maja w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu wystąpi współzałożyciel undergroundowego zespołu Kirsten, Michał Biela, którego debiutancka płyta ukazała się 16 kwietnia. Tego wieczoru zagra także trójmiejsko-warszawski duet Enchanted Hunters.

Michał Biela (źródło: mat. prasowe)

Michał Biela (źródło: mat. prasowe)

Michał Biela jest członkiem cenionego zespołu Kristen, założonego w 1997, z którym nagrał 6 płyt i zagrał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. na Primavera Sound w Barcelonie czy OFF Festivalu. Od 2005 występuje również jako basista zespołu Ścianka (z którą nagrał jak dotąd EP Secret Sister oraz niewydaną jeszcze Come November). Jest współautorem projektu Kings of Caramel.

16 kwietnia 2014 roku ukazała się debiutancka płyta Michała Bieli, którą nagrał z Małgorzatą Penkallą i Magdaleną Gajdzicą (Enchanted Hunters) oraz Karoliną Rec (Cieślak i Księżniczki, Anthony Chorale). Muzycy w tym składzie wystąpią w Ośrodku Postaw Twórczych.

Enchanted Hunters (źródło: mat. prasowe)

Enchanted Hunters (źródło: mat. prasowe)

Enchanted Hunters to trójmiejsko-warszawski dream-folkowo-popowy duet, w którego skład wchodzą Małgorzata Penkalla i Magda Gajdzica. Na pierwszy rzut oka w nagraniach zespołu dominuje kobiecy pierwiastek: dziewczęce chórki, delikatne tony fletu i dzwonków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat ’90.

Koncert Michała Bieli i Enchanted Hunters
8 maja 2014 r., godz. 20.00
ul. Działkowa 15, Ośrodek Postaw Twórczych
Wrocław

Dodaj komentarz