Bukklub: Beksińscy. Portret Podwójny

26 kwietnia o godzinie 14.00 w galerii Kordegarda w Warszawie odbędzie się spotkanie Bukklub poświęcone książce Beksińscy. Portret podwójny. O godz. 16.00 rozpocznie się cykliczna Wymienialnia Książek.

Bukklub, logo (źródło: materiały prasowe)

Bukklub, logo (źródło: materiały prasowe)

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym Bluszcz. Tematem najbliższego spotkania, które odbędzie się 26 kwietnia o godzinie: 14.00, będzie książka Beksińscy. Portret podwójny Magdaleny Grzebałkowskiej.

W Polsce działa ponad 130 dyskusyjnych klubów filmowych. Do kina często chodzi się razem, łatwo więc znaleźć partnera do rozmowy o filmie. Z książkami jest trudniej − jeden egzemplarz czytany jest zwykle po kolei przez kilka osób. Możliwość wymienienia się uwagami na temat książki w trakcie jej czytania pojawia się rzadko. Bukklub pozwala na nowo zmienić zwykle samotny proces czytania w zbiorowe doświadczenie.

W godzinach od 16.00 do 18.00 potrwa cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.

Wybór książek jest całkiem spory − od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, encyklopedie, podręczniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne − każdy znajdzie coś interesującego. W tym miesiącu czekają na wymianę m.in. książki: J. Chmielewskiej, W. Grooma, M. Vargasa Llosy.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

Bukklub
26 kwietnia 2014 roku, godzina 14.00

Wymienialnia Książek
26 kwietnia 2014 roku, od godziny 16.00 do 18.00

Galeria Kordegarda w Warszawie

Dodaj komentarz