• 2014-04-23

Pojedynki w Teatrze Dramatycznym

24 kwietnia w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbędzie się kwietniowa odsłona projektu Pojedynki w którym weźmie udział dwójka aktorów: Arleta Godziszewska i Piotr Szekowski.

Piotr Szekowski, fot. Bartek Warzecha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Szekowski, fot. Bartek Warzecha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pojedynki – to projekt, który już na dobre zagościł na czwartej teatralnej scenie u Węgierki i cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów. To wydarzenie specjalnie wymyślane i tworzone danego wieczoru. W trakcie kolejnych odsłon aktorzy na oczach publiczności zmieniają się w postaci, w danym momencie tworzą nową, nieistniejącą jeszcze chwilę temu, wciągającą rzeczywistość. Tym razem na Scenie na dole zmierzą się: Arleta Godziszewska oraz Piotr Szekowski.

Widzowie mają szansę stworzyć własny scenariusz tego wieczoru. Wystarczy, że opiszą postać, miejsce oraz zdarzenie, którego przebieg chcieliby zobaczyć na scenie wg poniższego schematu:

- po pierwsze postać (w 10 zdaniach): jej wiek, cel (co ma do załatwienia, do czego dąży) oraz jakie problemy napotka na swojej drodze,
- po drugie miejsce (w 10 zdaniach): rzeczywiste lub fantastyczne, porę dnia oraz krótki opis otoczenia, w którym znajduje się opisana wcześniej postać,
- po trzecie zdarzenie (w 15 zdaniach): jego początek, przebieg, punkt kulminacyjny oraz zakończenie.

Swoje propozycje należy przesyłać na e-mail Teatru Dramatycznego. Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają zaproszenia na spektakle.

Pojedynki
24 kwietnia 2014 roku
Teatr Dramatyczny
Białystok

Dodaj komentarz