Veronika Szkudlarek z Hybrydami w Warszawie

Od 24 kwietnia w Skwerze – filii Fabryki Trzciny w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Veroniki Szkudlarek pt. Hybrydy.

Autorka prac: Veronika Szkudlarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka prac: Veronika Szkudlarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Skweru ma przyjemność zaprezentować Hybrydy – najnowszą kolekcję obrazów Veroniki Szkudlarek polsko-kanadyjskiej artystki. Prace prezentowane podczas tej wystawy są wynikiem badań relacji pomiędzy tradycyjnym malarstwem tj. olej na płótnie a obrazem cyfrowym. Obraz złożony jest tutaj z elementów należących do dwóch różnych dziedzin.

Wystawa pokazuje wszechobecność ery elektronicznej która dotarła również do malarstwa. Przedstawione na wystawie prace pokazują głębokie zaangażowanie artystki w zgłębianiu koloru, kreowaniu abstrakcyjnych kształtów i cyfrowych elementów. Tak właśnie poprzez ten wyjątkowo abstrakcyjny styl hybrydy zaczynają istnieć własnym życiem.

Prace Veroniki Szkudlarek zdobyły międzynarodowe uznanie na licznych wystawach, doskonałe recenzje, wywiady oraz liczne zamówienia do zbiorów kolekcjonerskich.

Krytyk z New York Times, Ken Johnson, zaliczył Szkudlarek do grona najlepiej zapowiadających się artystów w Brooklinie w 2010. Krytyk Gary Michael Dault na łamach The Globe and Mail napisał po indywidualnej wystawie Szkudlarek w Toronto: Szkudlarek (…) ma już tyle doświadczenia, że starczyłoby go na nie jedną, a kilka karier artystycznych.

Dyplom magisterski z wyróżnieniem uzyskała w renomowanym Pratt Institute w Nowym Jorku wraz z prestiżową Nagrodą Roku. Szkudlarek wykłada obecnie malarstwo na Uniwersytecie w Toronto – Ontario College of Art and Design. Artystka dzieli swój czas pomiędzy pracą w Toronto i Nowym Jorkiem.

Veronika Szkudlarek, Hybrydy
Wernisaż: 24 kwietnia 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 18 maja 2014 roku
Skwer – filia Fabryki Trzciny w Warszawie

Dodaj komentarz