• 2014-04-22

Felix Kubin i Mitch & Mitch – koncert w Klubie Garnizonowym we Wrzeszczu

Instytut Kultury Miejskiej rozpoczyna nowy, cykliczny projekt – MIEJSCA, który polega na realizacji jednodniowych działań łączących muzykę i różne formy sztuki w mało znanych lub niefunkcjonujących na co dzień przestrzeniach. 9 maja cykl zainauguruje koncert.

Felix mit Mitch & Mitch concert, fot. M. Murawski (źródło: mat. prasowe)

Felix mit Mitch & Mitch concert, fot. M. Murawski (źródło: mat. prasowe)

Projekt ma na celu ukazanie potencjału miejsc niekojarzonych ze sztuką, nieznanych lub zapomnianych, mających czasy swojej świetności dawno za sobą lub przeznaczonych do zmiany funkcji lub wyburzenia. Pierwszym miejscem, które zostanie odkryte w ramach cyklu będzie dawny Klub Garnizonowy/ Kino Zawisza przy ul. Słowackiego 3. W piątek 9 maja, w ramach wydarzenia odbędzie się tam koncert Felix Kubin i Mitch&Mitch oraz taneczne afterparty. Kolejna impreza z cyklu odbędzie się jesienią.

MIEJSCA mają kulturalnie ożywić alternatywne przestrzenie miasta, pokazać jak zmiana funkcji użytkowej miejsca przy zastosowaniu środków artystycznych jest w stanie powołać do życia potencjalne nowe lokalizacje na kulturalnej mapie miasta. Inspiracją do realizacji cyklu są doświadczenia odkrywania niezwykłych miejsc przez lata realizacji takich projektów jak Streetwaves czy Narracje.

Stoczniowa Hala 49A, dawna fabryka Hydroster na Dolnym Mieście, Klub Gedanus na Długich Ogrodach, niezwykła sala balowa dawnego hotelu robotniczego na Siedlcach, pustostany i nieczynne lokale na Biskupiej Górce i w innych dzielnicach – te i inne miejsca zainspirowały nas, artystów i odbiorców realizowanych przez nas działań do dalszej eksploracji pozornie dobrze znanego nam Gdańska – mówi Natalia Cyrzan z Instytutu Kultury Miejskiej, koordynatorka cyklu MIEJSCA.

Koncert Felix Kubin i Mitch & Mitch
9 maja 2014 r., godz. 21.00
ul. Słowackiego 3, dawny Klub Garnizonowy / kino Zawisza
Gdańsk – Wrzeszcz

Dodaj komentarz