• 2014-04-19

Green ZOO Festival już po raz czwarty

Tegoroczny krakowski Green ZOO Festival jest kontynuacją pomysłu organizatorów na intrygujący miejski festiwal w pięknym, zielonym Krakowie. Od 22 do 25 maja w klubach Betel, Bomba i Re odbędzie się 10 wyjątkowych koncertów muzyki alternatywnej.

Green ZOO Festival, plakat (źródło: mat. prasowe)

Green ZOO Festival, plakat (źródło: mat. prasowe)

Szwendanie się ulicami i znajdowanie przygód, dźwięków, ludzi było dla organizatorów inspiracją dla całej akcji. Na czwartej edycji zagrają zespoły z czterech z stron świata i z jeszcze większą ilością pomysłów na granie muzyki. Między innymi, po raz pierwszy w Polsce: Circuit Des Yeux, Gelbart, Mathematique oraz legendarne polskie projekty, takie jak Mikrokolektyw i Semantik Punk.

Green ZOO Festival jest inicjatywą całkowicie oddolną i nie nastawioną na zysk, a udaje się dzięki ścisłej współpracy Fundacji Front Row Heroes, klubów, zespołów oraz uczestników którzy wspierając festiwal przyczyniają się do jego rozwoju. Klimat, jaki panuje na koncertach sprawia, że nie ma sztywnego podziału na zespoły, branżę, organizatorów i publiczność. Dzięki temu Green ZOO zbliża do najlepszych zachodnich standardów myślenia o miejskich festiwalach.

Green ZOO powstał spontanicznie w czerwcu 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej song-writerki Basi Bulat, organizowanego przez Front Row Heroes. Druga edycja pod znakiem kanadyjskiego klonowego liścia, odbyła się w maju 2012 roku. Festiwal znacznie się rozrósł: koncerty odbyły się w 5 klubach, a wystąpiło łącznie 30 zespołów. Do legendy miejskiej przeszły występy Lower Dens, Moonface, Molly Nilsson czy Bena Caplana. Wątkiem przewodnim trzeciej odsłony były zespoły z Wielkiej Brytanii na czele z Johny Foreigner i Conquering Animal Sound oraz przegląd najlepszych młodych polskich zespołów.

Czwartą edycję zrobimy razem z Wami w maju, więc nie ociągajcie się i do zobaczenia na tych ciepłych ulicach, w tych tajemniczych bramach i pod tymi jasno oświetlonymi scenami klubów, słuchając muzyki. Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników dobrej muzyki do współtworzenia Green ZOO Festival poprzez dołożenie swojej cegiełki na portalu Wspieram Kulturę, bo bez Waszej pomocy to się nie uda.

organizator festiwalu, Fundacja Front Row Heroes

Green ZOO Festival
od 22 do 25 maja 2014 roku
Klub Betel, Bomba i Re w Krakowie

Dodaj komentarz