• 2014-04-19

Światowa Edycja Festiwalu Korczak w Warszawie

Od 23 do 31 maja na warszawskich deskach teatrów odbywać się będzie Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. W trakcie festiwalu wystawionych zostanie ponad pięćdziesiąt najlepszych spektakli dla dzieci i młodzieży.

Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak na stałe wpisuje się w kulturalny kalendarz wydarzeń w stolicy. Jednak w tym roku czeka nas wyjątkowa edycja tego kulturalnego wydarzenia – towarzyszy mu bowiem 18. Światowy Kongres Assitej. To najważniejsze spotkanie wszystkich członków Światowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Assitej, które odbywa się raz na trzy lata. W tym roku miejscem tego spotkania jest właśnie Warszawa.

Wszyscy mali i duzi miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć ponad 50 oryginalnych produkcji z całego świata. Na widzów czeka ponad 20 tysięcy miejsc. Bilety są do nabycia w teatrach, w których odbywają się dane przedstawienia.

Ogromnym sukcesem jest liczba spektakli zgłoszonych do udziału w tegorocznej edycji festiwalu Korczak. Ponad 430 teatrów z 6 kontynentów świata ubiegało się o nasze zaproszenie do Warszawy. Rada Artystyczna miała trudne zadanie jak wybrać najlepszych z najlepszych. Mam nadzieję, że opinia widzów zgodna będzie z jej decyzją. Festiwalowi Korczak zawsze przyświeca misja edukacji młodego widza i nie inaczej jest tym razem. W tym roku, w myśl hasła przewodniego No limits, możemy spodziewać się, że sztuka nie będzie miała granic.

Grażyna Karwowska-Winiarek, dyrektor Kongresu i Festiwalu

Festiwal Korczak – to także zjawiska teatralne, które edukują i wskazują ważne tematy dla młodego widza. Od początku w tym nurcie Festiwalu Korczak ważną rolę odgrywa twórczość osób niepełnosprawnych, a także innych grup objętych ryzykiem wykluczenia społecznego. Prezentowane były zatem spektakle w wykonaniu bezdomnych czy więźniów, skierowane do młodego widza. W tym roku Zjawiska będą połączone z częścią praktyczną i po raz pierwszy w tym roku w ramach Zjawisk teatralnych zostaną zaprezentowane nie tylko polskie, ale i zagraniczne projekty. W ramach Kongresu szczególna uwaga poświęcona zostanie trzem następującym tematom: teatr dla najnajów, teatr dla nastolatków oraz teatr „inkluzywny” (teatr tworzony przez reprezentantów grup społecznie wykluczonych, kierowany do szerokiej widowni).

Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak
Od 23 do 31 maja 2014 roku
Warszawa

Dodaj komentarz