Andrzej Bart we Wsoli

24 kwietnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się spotkanie z Andrzejem Bartem.

Andrzej Bart „Rien ne va plus” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Bart „Rien ne va plus” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Bart, wybitny prozaik, scenarzysta, autor filmów dokumentalnych i reżyser teatralny, będzie gościem Muzeum Witolda Gombrowicza. Punktem wyjścia do rozmowy będzie powieść Rien ne va plus, która znalazła się na liście książek wytypowanych do plebiscytu na polską książkę 25–lecia, ogłoszonego przez Program II Polskiego Radia.

Za tę wydaną w roku 1991 powieść Andrzej Bart otrzymał Nagrodę Kościelskich (drugie wydanie Rien ne…, poprawione i rozszerzone, ukazało się w 2005 roku). Bart jest też autorem znanych i nominowanych do nagród literackich powieści: Pociąg do podróży (1999), Don Juan raz jeszcze (2006), Fabryka muchołapek (2008). Jego utwory były tłumaczone na francuski, niemiecki, hebrajski, rosyjski, słoweński i węgierski.

Przed trzema laty Andrzej Bart zadebiutował w teatrze autorskim spektaklem Boulevard Voltaire (Teatr Telewizji, maj 2011). Wcześniej, w grudniu 2010 roku Boulevard Voltaire został zrealizowany jako słuchowisko Teatru Polskiego Radia. W roku 2013 autor wyreżyserował dla Teatru Telewizji Bezdech, który napisał najpierw jako scenariusz filmowy. Bart jest także autorem scenariusza do głośnego Rewersu (wyreżyserowanego przez Borysa Lankosza), który to film zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni.

Z Andrzejem Bartem rozmawiał będzie Tomasz Tyczyński. Uczestnikom z Radomia organizatorzy zapewniają bezpłatny przewóz.

Spotkanie z Andrzejem Bartem
24 kwietnia 2014 r., godz. 18.00
ul. W. Gombrowicza 1, Muzeum Witolda Gombrowicza
Wsola

Dodaj komentarz