• 2014-04-17

Trup na dużej scenie Teatru Polskiego

17 kwietnia po raz pięćdziesiąty na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu spektakl Trup w reżyserii Pawła Szkotaka z Ewą Szumską i Łukaszem Chrzuszczem w rolach głównych.

„Trup", fot. Krzysztof Bieliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Trup", fot. Krzysztof Bieliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prapremiera polska dramatu Erica Coble’a w przekładzie Jacka Kaduczaka odbyła się 6 marca 2010 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu. Sztuka szkockiego dramaturga opowiada historię Eldona Phelpsa, który decyduje się na udział w dość nietypowym reality show – otrzymuje milion dolarów i w ciągu siedmiu dni może wydać te pieniądze, jak tylko zechce. Po tygodniu musi jednak umrzeć w sposób wybrany przez telewidzów. Eldonowi cały czas towarzyszy ekipa filmowa, która relacjonuje na żywo ostatni tydzień jego życia. Gina – producentka filmowa, która namówiła chłopaka do udziału w programie – dba o to, żeby widzowie nie znudzili się życiem Eldona Phelpsa. Od statystyk oglądalności zależy przecież sukces reality show i jej dalsza telewizyjna kariera.

W spektaklu występują: Ewa Szumska (Gina Yaweth), Łukasz Chrzuszcz (Eldon Phelps), Piotr B. Dąbrowski (Dougie), Barbara Krasińska (Roberta Phelps), Paweł Siwiak (Virgil Phelps), Anna Sandowicz (Christy Moline), Barbara Prokopowicz (Nancy / Dziewczyna, która wie, jak się dobrze zabawić), Marcela Stańko (Charakteryzatorka / Dziewczyna, która wie, jak się dobrze zabawić), Wojciech Kalwat (Ochroniarz, Mężczyzna z blendą), Jakub Papuga (Leon, Mężczyzna z mikrofonem), Teresa Kwiatkowska (Sheila), Michał Kaleta (Larry).

Spektakl współtworzą: Paweł Szkotak (reżyseria), Agnieszka Zawadowska (scenografia i kostiumy), Magdalena Górfińska (reżyseria świateł), Krzysztof Nowikow (aranżacja muzyczna), Bartosz Borowski (opracowanie muzyczne). Od daty prapremiery spektakl zobaczyło blisko 9000 widzów.

Spektakl Trup
17 kwietnia 2014 roku
Teatr Polski
Poznań

Dodaj komentarz