Lub design zaprasza na warsztaty animacji poklatkowej

W Lublinie, od 23 do 27 kwietnia, będą mieć miejsce pierwsze w tym roku warsztaty w ramach projektu Lub design, który rozpocznie akcję edukacyjną …na trawnikach wolimy kwiatki.

Warsztaty Kultury, Projekt „Lub design” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty Kultury, Projekt „Lub design” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszyscy lubimy parki i skwery, gdzie można pobawić się i odpocząć. Służą one wszystkim mieszkańcom miasta: osobom starszym, dzieciom, a także psom, jednakże sposób korzystania z nich rodzi pewne nieporozumienia. Organizatorzy chcą przyjrzeć się konfliktowi między osobami, które lubią spędzać czas na skwerach, a właścicielami psów i poszukać pomysłów na rozwiązanie problemu.

W tym celu przygotowany zostanie wesoły film animowany w technice wycinankowej, który pokaże, jak zadbać o czystość i bezkonfliktowo korzystać z zielonych terenów w mieście. Zaplanowane zostały warsztaty dla dwóch grup wiekowych:

  • od 23 do 25 kwietnia, w godzinach od 17.30 do 19.30 – warsztaty dla dzieci i rodziców
  • od 26 do 27 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 14.30 – warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Prowadzenie:

Anna Chabros-Piłat – artysta plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych , magister sztuki, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, laureatka nagrody Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne 2013 w kategorii Obraz. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy Zielona alternatywa. Od tego momentu postanowiła rozwijać swój warsztat kontynuując naukę w oskarowym studiu filmowym SEMAFOR w Łodzi. Jej najnowsza produkcja Kołowrotek kontynuuje bogatą tradycję polskiej szkoły animacji poklatkowej.

Lub design to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń dotyczących projektowania i tematyki miejskiej przestrzeni publicznej, kierowanych do różnych grup odbiorców. Celem projektu jest edukacja i rozwój społeczności, która w sposób świadomy podejmuje działania zmierzające do poprawy jakości ich najbliższego otoczenia, a przy tym rozwijanie kreatywności i umiejętności twórczego rozwiązywania problemów. Na projekt składać się będzie niemal 30 wydarzeń w ciągu roku, które odbędą się w formie warsztatów dla młodzieży i dorosłych (w tym również seniorów), spotkań (wykłady/dyskusje/prezentacje) z projektantami i osobami działającymi w sferze przestrzeni miejskiej oraz warsztatów dla dzieci i rodziców.

Warsztaty animacji poklatkowej w ramach projektu Lub design
Warsztaty będą mieć miejsce od 23 do 27 kwietnia 2014 roku
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a
Lublin

Dodaj komentarz