Cosi fan tutte na ekranach Kina Kijów

26 kwietnia w krakowskim Kinie Kijów wyemitowana zostanie transmisja opery buffa Mozarta Cosi fan tutte w ramach Sezonu Operowego 2013/2014.

„Cosi fan tutte", fot. Marty Sohl (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Cosi fan tutte", fot. Marty Sohl (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Così fan tutte ossia la scuola degli amanti (Tak czynią wszystkie albo szkoła kochanków) – to jedno z najlepszych dzieł scenicznych genialnego klasyka wiedeńskiego, a jednocześnie apoteoza opery komicznej. Problemem jest tylko to, że jego zakończenie nie należy do najzabawniejszych: ujawnia bowiem pewną istotną słabość głównych bohaterów – zdradę. Dwaj przyjaciele postanowili wystawić na próbę wierność swoich ukochanych. W orientalnych przebraniach zaczynają zaloty – każdy do narzeczonej drugiego. Panie, po krótkim oporze, ulegają ich wdziękom, bo – podobno – tak czynią wszystkie. Panowie też nie pozostają bez winy.

Sezon Operowy 2013/2014 w Kijów.Centrum to wielka, polska uczta muzyczna dla wszystkich miłośników opery. Ogromne zainteresowanie widzów wcześniejszymi edycjami transmisji jest najlepszą rekomendacją, dlaczego warto przenieść się do The Metropolitan Opera w Nowym Jorku, siedząc wygodnym fotelu krakowskiej sali kinowej.

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu.

Technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.

W rolach głównych: Susanna Phillips (Fiordiligi), Isabel Leonard (Dorabella), Danielle de Niese (Despina), Matthew Polenzani (Ferrando), Rodion Pogossov (Guglielmo), Maurizio Muraro (Don Alfonso)
Dyrygent: James Levine
Reżyseria: Lesley Koenig

Transmisja opery Così fan tutte
26 kwietnia 2014 roku, godz. 18.45
Kino Kijów
Kraków

Dodaj komentarz