• 2014-04-16

Uśmiech Kobiety: Teatr ruchu w Klubie Kabaret

27 kwietnia w Klubie Kabaret w Krakowie będzie można obejrzeć spektakl teatru ruchu Uśmiech Kobiety, w którym przemówi uniwersalny język ciała.

„Uśmiech Kobiety", fot. Michał Kopacz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Uśmiech Kobiety", fot. Michał Kopacz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uśmiech Kobiety to poruszającą opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu, wyobraźni i tęsknocie. W rolach głównych wystąpią Dominika Jucha i Yana Zrazhevskaya, wcielające się w postaci dwóch samotnych kobiet, które pomimo łączących je więzi odczuwają dotkliwą samotność. W małym, przytulnym mieszkanku ścierają się z wewnętrznymi sprzecznościami, usilnie dążąc do osiągnięcia życiowej harmonii. Uciekają w świat wyobrażeń – poprzez błahe, codzienne zdarzenia prześwieca zniekształcająca rzeczywistość desperacja. W aurze filmowej groteski lat 20. rozgrywa się cicha rywalizacja podszyta obawą i zazdrością.

Za reżyserię spektaklu odpowiedzialny jest Mikołaj Wiepriew, specjalista w dziedzinie pantomimy i teatru ruchu.

(…) Trzeba podkreślić wspaniałą mimikę, a także ruch sceniczny, które stanowią o wyjątkowości spektaklu. Kobiety są w nieustannym działaniu (…) Gesty, praca nóg (niespokojnie drżące kolana i rozdygotane kostki), jak również zmieniająca się mimika, są pełne harmonii, a język ciała przemawia perfekcyjnie.(…)

Marketa Vlkova, praska recenzentka

Uśmiech Kobiety został uznany za jeden z najlepszych spektakli zagranicznych 2012 roku, a Dominika Jucha otrzymała za swą rolę trzy nagrody aktorskie na polskich festiwalach teatralnych.

Spektakl Uśmiech Kobiety
27 kwietnia 2014 r., godz. 19.00
Klub Kabaret
Kraków

Dodaj komentarz