• 2014-04-16

Sopranistki Julia Fercho i Renata Pawlik w Teatrze Zdrojowym

22 kwietnia w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach odbędzie się spektakl operetkowy Czarowny świat operetki, w którym zaprezentują się dwie sopranistki: Julia Fercho i Renata Pawlik.

Renata Pawlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Renata Pawlik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Solistki zaśpiewają przy akompaniamencie Krzysztofa Gotartowskiego.

Julia Fercho – urodziła się w Jeleniej Górze. W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu Ewy Wolak. Już podczas studiów doskonaliła swoje umiejętności podczas mistrzowskich kursów wokalnych w kraju i zagranicą i tak znanych profesorów śpiewu jak: J. Niziołek, D. Grabowski, P. Tschaplik, E. Wilke, H. Fassbender. Dwukrotnie uczestniczyła też w kursach Internationale Bachakademie Stuttgart występując pod batutą H. Rillinga.

Renata Pawlik sopran, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego dr Katarzyny Oleś-Blacha. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Swój warsztat wokalny doskonaliła u prof. Ryszarda Karczykowskiego, Charlotte Lehmann, Lioby Braun, Neila Semera. W ramach Bachakademie Stuttgart wykonała partię I sopranu w Wielkiej Mszy h-moll J.S.Bacha pod kierownictwem Helmutha Rillinga. Wzięła udział w nagraniu płyty z pieśniami Cinq mélodies populaires grecques M.Ravela. W październiku 2008r. wykonała recital pieśni w Złotej Sali Filharmonii Krakowskiej.

Krzysztof Gotartowski – urodził się w Gdańsku. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u prof. Anny Trzemeskiej. Od 1970 roku jego pedagogiem był prof. Jerzy Sulikowski, w którego klasie w 1978 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku. W tym samym roku uzyskał wyróżnienie na XII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Był trzykrotnym stypendystą Towarzystwa im. F.Chopina w Warszawie.

Spektakl operetkowy Czarowny świat operetki
22 kwietnia 2014 roku
Teatr Zdrojowy
Cieplice

Dodaj komentarz