Faliks Falk – Artysta niezwykły w Sandomierzu

Od 11 kwietnia w Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu można oglądać wystawę prac Feliksa Falka pt. Artysta niezwykły. Ekspozycja towarzyszy 11. Festiwalowi Filmów Niezwykłych w Sandomierzu.

Feliks Falk, „Pochylony”, olej, płótno, 104 x 93 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Feliks Falk, „Pochylony”, olej, płótno, 104 x 93 cm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Feliks Falk urodził się 25 lutego 1941 roku w Stanisławowie. W latach 1959-66 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, malarstwo w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja i grafikę w pracowni prof. Juliana Pałki. Pracę magisterską na temat relacji odbiorcy i dzieła sztuki napisał pod kierunkiem prof. Mieczysława Porębskiego. Zajmował się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i grafiką, tworzył również eksperymentalne spektakle audio-wizualne. Jego twórczość malarska trwała do połowy lat 70., rysunkiem zajmował się do połowy lat 80. Autor wystawy indywidualnej w 1967 r. – razem z Ryszardem Winiarskim w Galerii Współczesnej w Warszawie, na której pokazał kilkadziesiąt rysunków. Uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych.

W 1973 roku Feliks Falk ukończył wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Autor sztuk teatralnych i telewizyjnych oraz słuchowisk radiowych, jako dramatopisarz debiutował w 1967 r. jednoaktówką Winda. Pracownik naukowy PWSFTviT w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta (2011).

Feliks Falk, Artysta niezwykły
Wystawę można oglądać od 11 kwietnia do 2 maja 2014 roku
Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Rynek 11
Sandomierz

Dodaj komentarz