• 2014-04-15

Klątwa po raz kolejny w Teatrze Łaźnia Nowa

Od 24 do 27 kwietnia w Teatrze Łaźnia Nowa ponownie będzie można zobaczyć spektakl Moniki Strzępki Klątwa, odcinki z czasu beznadziei.

„Klątwa", reż. Monika Strzępka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Klątwa", reż. Monika Strzępka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórcy i producenci spektaklu postanowili dać widzom kolejną możliwość zobaczenia pierwszego odcinka Klątwy, odcinków z czasu beznadziei. Serial w teatrze to dość niezwykłe przedsięwzięcie, zarówno dla twórców, producentów jak i widzów. Gdy się opuści pierwszy odcinek serialu telewizyjnego można go znaleźć na torrentach, a do teatru trzeba fizycznie pojechać i znaleźć miejsce na widowni.

Pierwszy odcinek zaczyna się mocnym uderzeniem: 457 posłów na Sejm RP ginie w ciągu jednej nocy, w dziwnych i zaskakujących okolicznościach. Choć brzmi to jak makabra to relacja dziennikarza sprzed gmachu Sejmu raczej wywołuje na widowni salwy śmiechu niż okrzyki rozpaczy. Do tego dochodzi nagła śmierć członków Państwowej Komisji Wyborczej, co zdecydowanie zmniejsza szanse na szybki powrót demokracji i wybór nowych rządzących. Wtedy oczy zwracają się w stronę Jezusa Chrystusa, który pojawił się w tej zawierusze, czy jednak po to żeby poprowadzić zagubione owieczki? Przekonajcie się o tym sami, tym razem nie z pozycji zajmowanej na domowej kanapie ale w serialu prezentowanym w teatrze.

Premiera drugiego odcinka pt. Lekcja religii odbędzie się w połowie maja. Ci, którym mimo ponownej szansy nie uda się obejrzeć odcinka pierwszego, będą mogli zobaczyć streszczenie tego co było poprzednio, w odegranym przez zespół Previously on… pokazanym w żywym planie. Producenci zamierzają także pokazywać całość serialu podczas jednego wieczoru.

Spektakl Klątwa, odcinki z czasu beznadziei
Reżyseria: Monika Strzępka
Od 24 do 27 kwietnia 2014 roku
Teatr Łaźnia Nowa
Kraków

Dodaj komentarz