• 2014-04-15

Festiwal Tańca Współczesnego Spacer w NCK

Od 1 do 4 maja w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie będzie miała miejsce trzecia edycja Festiwalu Tańca Współczesnego Spacer.

Festiwal Tańca Współczesnego „Spacer" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Tańca Współczesnego „Spacer" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spacer jest cyklicznym festiwalem odbywającym się zawsze w długi weekend majowy. To wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, skoncentrowane wokół różnych form polskiego tańca współczesnego. Festiwal obejmuje prezentację spektakli, ale także projekcje filmów, wykłady, odczyty naukowe, warsztaty taneczne. Stanowi również przestrzeń wymiany doświadczeń uznanych choreografów, działających na scenie od wielu lat i młodych, utalentowanych artystów, stojących na początku swojej choreograficznej drogi. Organizatorzy Festiwalu stawiają na różnorodność, bez akcentowania jednego nurtu czy kierunku w polskim tańcu. Tak konstruowany program pozwala szerokiej publiczności uczestniczyć w estetycznej i formalnej konfrontacji artystów sztuki tańca.

Ciałowanie na spacerze – to warsztaty tańca współczesnego, towarzyszące Festiwalowi. W tym roku ciałują Natalia Iwaniec (Gaga), Wojciech Mochniej (organic dance technique) i Thomas Steyaert (taniec fizyczny/tu i teraz), który poprowadzi także coaching.

Festiwal Tańca Współczesnego Spacer
Od 1 do 4 maja 2014 roku
Nowohuckie Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz