• 2014-04-15

Fair Weather Friends z premierowym materiałem

24 kwietnia w warszawskim 1500m2 koncert zagra zagłębiowsko-śląski kwartet Fair Weather Friends. Zaprezentują oni debiutancki materiał, który w najbliższym czasie zostanie wydany nakładem wytwórni Warner.

Fair Weather Friends, fot. Piotr Wojtasiak (źródło: mat. prasowe)

Fair Weather Friends, fot. Piotr Wojtasiak (źródło: mat. prasowe)

Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Fair Weather Friends potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci Nadzieją Roku 2013 przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open’er. Coke i Free Form jest jedynie początkiem drogi.

Zagłębiowsko-śląsko kwartet nie idzie na łatwiznę i gra na koncertach jako pełny skład, nie ma więc miejsca na pół-playbackowe ściemy. Fair Weather Friends są postrzegani koncertowo jako wulkan energii, który, eksplodując dźwiękami, przynosi dobrą zabawę. Na swoim koncie mają już ponad 100 występów w Polsce i za granicą.

Dotychczasowa dyskografia zespołu składa się z EP-ki Eclectic Pixels oraz multimedialnego singiela Fly By – wybrany singlem roku 2013 przez słuchaczy Radia Roxy FM, nie wyczerpuje repertuaru koncertowego, bo FWF właśnie nagrali album, podpisali kontrakt z Warner Records zatem na koncercie możecie spodziewać się nowych, wcześniej nie publikowanych utworów. Fair Weather Friends ulega ciągłej ewolucji. Pomiędzy nawiązaniami do lat 70. i 80., soczystego synth-popu, elektronicznymi improwizacjami króluje zaraźliwa melodia.

Koncert Fair Weather Friends
24 kwietnia 2014 r., godz. 20.00
Solec 18/20, Klub 1500 m2 do wynajęcia
Warszawa

Dodaj komentarz